Haberler/Genel Merkez Haberleri
1 Mayıs’ı Eskişehir’de Kutlayacağız.

1 Mayıs’ı Eskişehir’de Kutlayacağız.

Türkiye Kamu-Sen olarak geçen yıl şehitlerimiz sebebiyle, kutlama yapmadığımız 1 Mayıs'ı, bu sene Eskişehir Odun Pazarı Meydanında kutlayacağız. 15 İlden teşkilatlarımızın katılımıyla Atatürk Bulvarı Migros Karşısı mevkiinde saat 11;00'da buluşacak, Hamam Yolu İstikametinden Odun Pazarı Meydanına yürüyerek 1 Mayıs Coşkusunu yaşayacağız.

Dr. Ersin Arslan’ı Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

Dr. Ersin Arslan’ı Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

17 Nisan 2012 yani bundan tam 5 yıl önce sağlık çalışanları için kapkara bir gün yaşandı. Gaziantep’te sendikamız üyesi, milletine hizmet için gecesini gündüzüne katan Doktorumuz Ersin Arslan hasta yakını tarafından katledildi.

Gabar'dan Acı Haber: 3 Şehit

Gabar'dan Acı Haber: 3 Şehit

Şırnak’ta Gabar Dağı’nda bölücü teröristlere karşı yürütülen operasyonda bölücü terör örgütü mensuplarınca uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı düzeneğinin patlatılması sonucu beş 5 askerimiz yaralanmış, 3 askerimiz şehit olmuştur.

Korkaktan Sendikacı Olmaz

Korkaktan Sendikacı Olmaz

Kütahya şubemiz tarafından Simav’da gerçekleştirilen işyeri temsilcileri toplantısına Genel Başkanımız Önder Kahveci ile Genel başkan yardımcılarımız İsmail Türk ve Mehmet Ali Çakal katıldılar. Afyon Şube Başkanı Mehmet Ali Öztürk, Balıkesir Şube Başkanı Musa Bilal, Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Kararman, Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk ve şube başkan yardımcılarımızda toplantıya iştirak ettiler.

ATT-DER’den Sendikamıza Ziyaret

ATT-DER’den Sendikamıza Ziyaret

ATT-Der Genel Başkanı Selçuk Evren sendikamızı ziyaret ederek Genel Başkanımız Önder Kahveci ile görüştü. Yapılan görüşmede Genel Başkanımız Önder Kahveci 22 Mart Acil Tıp teknisyenleri ve teknikerleri günlerini kutlayarak sorunların çözümü ve taleplerin hayata geçirilmesi temennisinde bulundu.

Yeni Atananların Dikkatine…

Yeni Atananların Dikkatine…

KPSS–2017/3 sonucuna göre Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına yerleşen adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A/8) bendi uyarınca; www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde bulunan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden 3 nüsha olarak dolduracakları “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu” fotoğraf yapıştırıp kendileri imzaladıktan sonra, bulundukları yerdeki il sağlık müdürlüğü veya genel sekreterlik yetkililerine onaylatarak 24 Mart 2017 Cuma günü saat 18.00’ e kadar aşağıda belirtilen adreslerde olacak şekilde kargo ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekmektedir.

657’ye Çalışanların Penceresinden Bakılmalı

657’ye Çalışanların Penceresinden Bakılmalı

Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Ümit Turhan ve Yusuf Alan ile birlikte Mersin, Adana 1, Adana Üniversite, Osmaniye ve Nevşehir Şubelerimizin ortaklaşa olarak Mersin’de gerçekleştirdikleri işyeri temsilcileri toplantısına katıldı.