Haberler

112’lerin Yemek Yardımı Nakdi Olarak Ne Zaman Ödenecek

/ Memurun Ekonomisi ve Gündemi Yazdır
Bu haber 48,226 defa okundu
112’lerin Yemek Yardımı Nakdi Olarak Ne Zaman Ödenecek
112 Çalışanlarının yemek ücretlerinin nakdi olarak ödenmesi ile ilgili Acil sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Osman Nacar’a bir rapor halinde bu isteğimizi iletmiştik.

Söz konusu durum ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı ile ön görüşme yapıldığını açıklayan Genel Müdür Nacar “ 2015'in sonlarına doğru bunu nakdi yardıma çevirip yemeğin parasını personele vereceğiz' dedi.

Acil Sağlık Hizmetleri Lojistik ve Teknik Hizmetler Daire Başkanı Oğuz Cesur’da yaptığı bir açıklamada “112 sağlık çalışanları sürekli hareket halinde olduklarından gittikleri hastanelerde veya kendi birimlerindeki yemek saatlerine yetişemiyorlar ya da yemekleri soğuk oluyor. Bu nedenle sağlık çalışanlarımız yemek ihtiyacını dışarında karşılamak zorunda kalıyor. Tabi ki bunu da kendi ceplerinden karşılamak durumunda kalıyor. Bunun için Sağlık Bakanlığımız, Maliye Bakanlığı ile birlikte bir çalışma başlatıyor. Başlatılacak çalışma neticesinde Acil 112 çalışanları artık yemek paralarını ceplerinden ödemeyecek. Maliye Bakanlığı bunun için ek bir bütçe ayarlayacak. İki bakanlığın yürüttüğü ortaklaşa çalışma sonuçlandığı zaman Acil 112 çalışanlarının maaşlarına ek ücret olarak yemek ücreti yatırılacak. Şuanda bunun miktarı belli değil. Miktar konusunda çalışmalar yapılıyor. Önümüzdeki aylar içerisinde Acil 112 çalışanlarımızın maaşlarına bu ek ücret yatmaya başlayacak" diye konuştu.

Yemek ücretlerinin aylık 170 TL olacağı şeklinde bazı değerlendirmeler olmuştur fakat henüz kesin değildir.