Haberler

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 13,442 defa okundu
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun
Genel Başkanımız Önder Kahveci 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı:

Türk Milletinin üstün ferasetlerinden birisi de esareti her ne koşulda olursa olsun reddetmesi, hürriyeti ise temel karakteri olarak benimsemesidir. Bu tavrın en muhteşem örneklerinden biride Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkarak yaktığı özgürlük ve bağımsızlık ateşi olmuştur. 
19 Mayıs 1919'da yokluklar ve imkânsızlıklar içinde başlayan bu şanlı mücadele, Türk milletinin bağımsızlığı uğruna tüm olumsuz şartları hiçe sayıp, herşeyini bu uğurda feda etmek için yola çıkmasıydı. 
“Ya İstiklal Ya Ölüm!' denilerek atılan bu ilk adım Türk Milletinin yedi düvele karşı yeni bir zaferin başlangıcı olmuştu. Türk milleti çok acı çekti, çok bedel ödedi ama ne vatanından, ne bayrağından  ne de hürriyetinden vazgeçti. Ecdadımız, kanlarıyla bir milletin tarihini yeniden yazdı, tarihin akışını değiştirdi; şeref ve haysiyetin milletlerin tarihinde ne denli büyük öneme sahip olduğunu tüm dünyaya hatırlattı.
Bu yeniden dirilişin Kahramanı Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'tür.  Milletler kahramanları ile yaşarken ve onun hayatının ve fikirlerini gelecek nesillere aktarma gayreti içinde olurken ne yazık ki bugün ülkemizde bazı müptezeller  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmek gibi bir çamur deryasının içinde debelenip durmaktadır. Bu şahsiyetsizlerle ilgili başlatılan hukuki süreç ise bir an önce tamamlanmalı ve  Türk devletinin kurucusu ve Türk Milleti'nin kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden müptezellere öyle bir ceza verilmelidir ki, bir daha başkası hakaret etmeye cesaret edemesin.
19 Mayıs 1919’un ruhunu yaşayan gençlerimizin çoğalması, genç bedenlerin Hürriyet ve vatan aşkını tüm hücrelerinde hissetmesi ve ecdadını kendine rehber edinmesi çok önemlidir. Türk milletinin de en büyük görevi gelecek nesilleri böyle yetiştirmesidir. 
Başta bu vatan için hayatının baharında şehadet şerbetini içen şehitlerimiz olmak üzere asırlar boyunca Türk Milletinin vatanı için can veren şehitlerimizi ve 19 Mayıs 1919 yaktığı hürriyet ateşiyle Türk Milletine yeni bir diriliş gerçekleştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

Başta geleceğimiz gençlerimiz olmak üzere tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.