Haberler/Sendikamızdan Haberler
Genel Başkanımız Genç Tıbbiyelilerle Bir Araya Geldi.

Genel Başkanımız Genç Tıbbiyelilerle Bir Araya Geldi.

14 Mart Tıbbiyeliler Derneğinin Gerçekleştirdiği toplantıda Genel Başkanımız Önder Kahveci genç hekimlerle bir araya geldi. Toplantıda sivil toplum ile ilgili olarak genç hekimlere bilgi veren Genel Başkanımız Önder Kahveci, Sivil toplum hareketlerinin Türklerde çok eskilere dayandığını belirterek özellikle sağlık alanında vakıflar aracılığıyla gönüllülük esasıyla hizmet edildiğine dikkat çekti.

Manisa’da İşyeri Temsilcilerimizle Bir Araya Geldik.

Manisa’da İşyeri Temsilcilerimizle Bir Araya Geldik.

Genel Başkan Yardımcılarımız Yusuf Alan ve Mehmet Ali Çakal Manisa şubemizin gerçekleştirdiği işyeri temsilcileri toplantısına katıldılar. Toplantıya Türkiye Kamu Sen Manisa İl Temsilcisi Bekir Dağıstan, Manisa eski şube başkan yardımcımız Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, Eski genel Başkan Yardımcımız Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Türkiye Kamu Sen’e bağlı sendikaların başkanları, Türk Sağlık Sen ilçe ve işyeri temsilcileri katıldı.

Katliam Yaptıklarında mı Tutuklayacaksınız ?

Katliam Yaptıklarında mı Tutuklayacaksınız ?

“Samsun’da Dr. Serap Orhan hasta muayene ederken bir başka hastanın yakını tarafından muayene odasının kapısı kilitlenerek darp edildi. Bu alçakça saldırı yapan kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yaşanan bu vahşeti kınıyoruz. sağlık çalışanlarının can güvenliklerine kast edenlerin en ağır cezalara çarptırılmasını isterken ortaya çıkan bu durum ise hepimizi düşündürmektedir. Merak ediyoruz tutuklu yargılama mevzuatta varken bu vahşeti gerçekleştirenler ancak bir doktorumuzu katlettiklerinde mi tutuklanacaklar? Mevzuat uygulanmayacaksa niçin var ? Artık herkes şapkasını önüne koyup bu sorunun çözümü için bir adım atmalıdır.”

Türkiye Kamu-Sen, ÇSG Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nu Ziyaret Etti

Türkiye Kamu-Sen, ÇSG Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nu Ziyaret Etti

Bakanlık merkez binasında gerçekleştirilen görüşmede Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na yeni görevinde başarılar dileyen Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, görüşmede çalışma hayatının sorunları ve içinde bulunduğumuz Toplu sözleşme sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Koncuk, “Öncelikle hayırlı olsun dileklerimizi iletmek istiyorum. Yeni görevinizde başarılar diliyoruz. Çalışma Bakanlığına bir bayan elinin değdiğinin yansımalarını hep birlikte göreceğiz diye düşünüyorum. El atılması gereken çok başlık var. Bizim sizden beklentimiz tarafınızın çalışanlardan yana olmasıdır. Diğer Bakanlarımızla da olumlu diyaloglar içerisinde olduk. Kendileri ile hala diyaloglarımız devam etmektedir.

AK PARTİ’DEN KONFEDERASYONUMUZA ZİYARET

AK PARTİ’DEN KONFEDERASYONUMUZA ZİYARET

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’a iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Türkiye Kamu-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.

Bakanlık ve Bağlı Krlş. Arası Yer Değiştirme Kurası İlanı Yayınlandı.

Bakanlık ve Bağlı Krlş. Arası Yer Değiştirme Kurası İlanı Yayınlandı.

2017 Yılı Eylül Dönemi İsteğe Bağlı Bakanlık ve Bağlı Kuruluşlar Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası İlan metni ve münhal kadrolar yayımlandı. Başvurular 01 Ağustos 2017 Salı– 08 Ağustos 2017 Salı (saat 18:00'e kadar) tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden alınacak. 6 Eylül 2017 tarihinde kura çekilip sonuçlar internetten yayınlanacak. Kuraya başvuran personelin yerleştirme işlemleri 01.07.2017 tarihine göre hesaplanan ve ilan edilen hizmet puanları esas alınarak yapılacaktır.

Genel Başkanımızın Annesi Vefat Etti

Genel Başkanımızın Annesi Vefat Etti

Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci'nin kıymetli anneleri Emine Kahveci vefat etmiştir. Cenazesi yarın öğle namazını müteakip Amasya Göynücek ilçesinde defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci ile ailesi ve yakınlarına sabır ve baş sağlığı dileriz.

Mescid-i Aksa'da İsrail Zulmü

Mescid-i Aksa'da İsrail Zulmü

Mescid-i Aksa'da müslümanların ibadet özgürlüğünü kısıtlayan İsrail'i kınıyorum. İsrail'in ibadet hürriyetini engelleyen bu tavrını seyredenler Demokrasi ve insan haklarından söz edemezler.

Lisans Tamamlama Duyurusu Önümüzdeki Hafta Yayınlanacak

Lisans Tamamlama Duyurusu Önümüzdeki Hafta Yayınlanacak

Geçtiğimiz yıl sağlıkta lisans tamamlama duyurusu YÖK tarafından 13 Temmuz 2016’da yayınlanmıştı. Bu yıl 13 Temmuz’un üstünden bir hafta geçmesine rağmen henüz bir duyuru yapılmaması üzerine YÖK’te lisans tamamlama bölümü yetkilileri ile bir görüşme gerçekleştirdik.