Haberler

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 13,556 defa okundu
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yayınladıkları kutlama mesajı:

Cumhuriyetimizin ilan edilişinin  93. yıldönümünü karşılamanın ve kutlamanın eşsiz heyecan ve coşkusunu yaşamaktayız. 

Ülkemizin sıkıntılı bir süreçten geçtiği, iç ve dış tehditlerin sürekli saldırılarına maruz kalındığı ve her gün vatan evlatlarının şehadet şerbetini içtiği günleri yaşamaktayız. 

Böylesine bir süreçte Türk milleti ve devletinin rehberi bize cumhuriyeti emanet bırakan Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şanlı ecdadımızdır. Türk Milleti Kurtuluş savaşında bütün fertleri ile birlik olmuş, söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyerek düşmana hep birlikte karşı koyarak şanlı bir zafere imza atmıştır. Bu şanlı mücadelenin sonrasında milletin iradesi egemen kılınarak Cumhuriyet’imiz, vatan ve millet sevdasının ölmez eseri olarak ortaya çıkmıştır. 

Ecdadımızın en değerli mirası olan Cumhuriyetimizi korumak ve yükseltmek ise bizim temel görevimizdir. Bunun içinde yapılması gereken en önemli şey tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde milletin ve devletin düşmanlarına karşı ortak mücadele etmektir. 

Bu anlamda da en önemli sorumluluk devlet ve hükümet yetkililerine düşmektedir. Ayrımcılık, adam kayırmacılık gibi birliğe ve dirliğe zarar veren, Vatan ve milletin yerine başka yerlere hizmeti kendine vazife edenlerin tahribatının ve yıkımının önüne geçilmelidir. 

Bu düşüncelerle  29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 93’üncü yıldönümünü kutluyor; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.