Genel Merkez/Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

Önder KAHVECİ
Önder KAHVECİ

GENEL BAŞKAN

Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri

E-Mail: baskan@turksagliksen.org.tr


1962 yılında Amasya ili, Göynücek ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Göynücek'te bitirdi. Çankırı Sağlık Meslek Lisesi'nde 3 yıl okuduktan sonra Konya Sağlık Meslek Lisesi'nden 1981 yılında mezun oldu. 12 Kasım 1981 tarihinde Bitlis Sağlık Müdürlüğü'nde Sağlık Memuru olarak görevine başladı.

 
1984-1985 yıllarında askerlik görevini yerine getiren Önder Kahveci, Bitlis'ten Amasya Sağlık Müdürlüğü'ne tayin edildi. 1988 yılında Ankara Gevher Nasibe Sağlık Eğitim Enstitüsü'nü kazandı. 1991 yılında mezun olduktan sonra Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde Tıbbi Teknolog olarak görev yaptı.
 
1992 yılından itibaren Keçiören Çevre Sağlığı ve Laboratuar Sağlık Meslek Liselerinde öğretmen ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1999-2004 yılları arasında Ankara Süleyman Demirel Sağlık Meslek Lisesi'nde okul müdürü olarak görev yaptı, halen Sağlık Bakanlığında APK Uzmanı olarak görev yapmaktadır.
 
1992 yılından beri Türk Sağlık-Sen üyesi olan Kahveci, 1999-2001 yılları arasında Ankara 1 No'lu Şube Başkanlığı yaptı. 16-17 Şubat 2002 tarihinde yapılan 1. Olağan Genel Kurul'da Genel Başkanlığa seçildi. Üç yıl bu görevini sürdürdükten sonra 05.06 Şubat 2005 tarihinde gerçekleştirilen 2. Olağan Genel Kurulda yeniden Genel Başkanlık görevine seçildi. 16-17 Şubat 2008 tarihinde gerçekleştirilen 3. Olağan Genel Kurul'da tekrar Genel Başkan olarak seçildi.
 
16-17 Şubat 2014'de yapılan  5. Olağan Genel Kurul'da tekrar Genel Başkanlığa seçilen Kahveci, Türkiye Kamusen'in 4. Olağan Genel Kurulunda da Genel Sekreterliğe seçildi. Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Kahveci, evli ve bir çocuk babasıdır.
İsmail TÜRK
İsmail TÜRK

Genel Başkan Yardımcısı - İDARİ İŞLER

E-Mail: iturk@turksagliksen.org.tr


1967 yılında Çankırı ili Kır Ovacık Köyünde doğdu. İlköğreniminin 2 yılını Ovacık'da daha sonraki tahsilini ise Çankırı Atatürk ilkokulunda tamamladı. Ortaöğrenimini İmam Hatip Lisesi'nde tamamladıktan sonra lise öğrenimini de Çankırı lisesinde bitirdi. Anadolu Üniversitesi  Kamu Yönetimi bölümünü tamamladı.

1990 yılında Anadolu Üniversitesi'nin açmış olduğu memurluk sınavını kazanarak göreve başladı. 1993 yılından itibaren Türk Sağlık Sendikası'nda delegelik ve temsilcilik görevinde bulundu. 1995 yılında şubede mali sekreterlik, 2002 yılında tekrar mali sekreterlik, 2004 yılında Şube Sekreterliği ve Şube Başkanı'nın ayrılması nedeniyle 2005 yılı Mart ayında Eskişehir Şube Başkanlığına seçildi. 2011 yılına kadar devam eden şube başkanlığı görevine devam etti.

4. ve 5. Olağan Genel Kurulda Genel Başkan Yardımcılığına seçildi. 31 Ekim 2016 tarihinde Yönetim Kurulunda yeniden görev dağıtımı yapılması sonucunda İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine başlayan Türk evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hasan ŞİRİN
Hasan ŞİRİN

Genel Başkan Yardımcısı - MALİ İŞLER

E-Mail: hsirin@turksagliksen.org.tr


1968 yılında Sivas'ın Kangal ilçesi Kurtoğlu köyünde doğdu. İlk ve orta öğreniminin ardından 1984 yılında Sivas Endüstri Meslek Lisesi Tesviye bölümünü bitirdi. 1990 yılında Sağlık Meslek Lisesi Sağlık Memurluğu bölümünden mezun oldu.

2004 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sağlık Teknikerliği bölümünü bitirerek yüksekokul mezunu olan Şirin, 2011 yılında da Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde lisans tamamlama programını bitirerek lisans öğrenimini tamamladı.
 
1991 yılında Sivas Merkez Aydoğan Sağlık Ocağında göreve başladı.2000-2001 yıllarında Sağlık İl Müdürlüğünde Bulaşıcı Hastalıklar Şube Şefliği görevini yürüttü. 2001-2009 yılları arasında Sivas Numune Hastanesi'nde görev yaptı.
 
1992 yılından beri Türk Sağlık-Sen üyesi olan Hasan Şirin 1999-2004 yılları arasında Sivas Şube Sekreteri olarak yönetim kurulunda görev yaptı. 2004 yılında yapılan Şube 2. Olağan Genel Kurulunda Şube Başkanlığı görevine seçildi. 3. Olağan Genel Kurulda yeniden bu göreve seçilen Hasan Şirin 2008 yılında aynı zamanda Türkiye Kamu-Sen il Temsilciliği görevini de yürüttü.
 
09 Ocak 2009 tarihinde  Genel Mali Sekreter olarak göreve başladı. 4. ve 5. Olağan Genel Kurulda da Genel Başkan Yardımcılığına seçilen Şirin, evli ve bir çocuk babasıdır.
Abdurrahman UYSAL
Abdurrahman UYSAL

Genel Başkan Yardımcısı - TEŞKİLATLANDIRMA

E-Mail: auysal@turksagliksen.org.tr


1973 yılında Samsun Havza'da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Havza'da tamamladı. A.Ü A.Ö.F. Sağlık Programları Sağlık Teknikerliği bölümünü bitirdi.

1994 yılında Zonguldak Devlet Hastanesinde memuriyet hayatına başladı. Aynı hastanede dernek başkanlığı yaptı. Birçok Sivil Toplum Kuruluşunda görev aldı. Türk Sağlık Sen'de işyeri temsilciliği Kurucu Şube yöneticiliği görevinde bulundu. Zonguldak şubesinin 2004 yılında yapılan 2. Olağan Genel Kurulunda Şube Başkanlığına seçildi. 2007 yılında aynı şubenin 3. Olağan Genel Kurulu'nda güven tazeleyerek tekrar şube başkanı seçildi. Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcilii görevini yürüttü.

 

Türk Sağlık Sen 4. Olağan Genel Kurulda Eğitim ve Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına ve 5. Olağan Genel Kurulunda Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçilen Uysal evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ümit TURHAN
Ümit TURHAN

Genel Başkan Yardımcısı - EĞİTİM VE BASIN

E-Mail: uturhan@turksagliksen.org.tr


1973 yılında Gülnar İlçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Gülnar’da okudu. Mersin Tevfik Sırrı Gür Lisesi’ni bitirdi. 1996 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun oldu.

Okan Üniversitesi Sağlık Bilimler Enstitüsü Sağlık Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

1996 da Kilis ilinde Endüstri Meslek lisesine atanarak, beden eğitimi öğretmeni olarak, Kamuda çalışmaya başladı. 1999 yılında askerlik görevini yedek subay olarak Ankara’da yaptı. 2001 yılında Tarsus Sağlık Meslek Lisesine Beden Eğitimi Öğretmeni olarak atandı. 2004-2010 yılları arasında Çukurova Kalkınma Ajansı üyeliği yaptı.

30 Kasım 2002 tarihinde Türk Sağlık-Sen Mersin Şube Başkanı oldu.

Mersin Şube Başkanlığı görevini sürdürürken 2 dönem Türk Sağlık-Sen Denetleme Kurulu üyeliği ve 4 yıl Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği görevini yürüttü.

Türk Sağlık-Sen Genel Merkezinin 5. Olağan Genel Kurulunda Sosyal işler ve Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildi. 31 Ekim 2016 tarihinde Yönetim Kurulunda yeniden görev dağılımı yapılması sonucunda Eğitim ve Basın'dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine başladı. 

Ümit Turhan evli ve iki çocuk babasıdır.

Yusuf ALAN
Yusuf ALAN

Genel Başkan Yardımcısı - TOPLU SÖZLEŞME VE MEVZUAT

E-Mail: yusufalan@turksagliksen.org.tr


1969 Yılında Samsun'da doğdu. İlkokulu Samsun Merkez Çivril köyü ilkokulunda tamamladı Ortaokul ve liseyi Samsun 50. Yıl Lisesinde tamamladı. 1991 yılında Samsun Atatürk Sağlık Meslek Lisesin tamamlama programını tamamlayarak Ekim 1991 yılında Samsun ili Merkez 9. Nolu Sağlık Ocağında Sağlık Memuru olarak görev yaptı. 1997 yılında Anadlu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Hemşirelik Önlisans Programını ve Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu yönetimi Bölümünü bitirdi. 2011 yılında Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Lisans Tamamlama Programını bitirierek Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültes, Lisans Diploması aldı.Türk Sağlık Sen Samsun Şubesinin 1. ve 3. Olağan Genel Kurulunda Şube Eğitrim ve Basın Sekreterliğine seçildi. 4. ve 5. Şube Olağan Genel Kurulunda Şube Başkanlığına seçildi. 15-16 Şubat 2014 tarihinde yapılan Türk Sağlık Sen 5. Olağan Genel Kurulunda Eğitim ve Basından sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçildi. 31 Ekim 2016 tarihinde Yönetim Kurulunda yeniden görev dağıtımı yapılması sonucunda Toplu Sözleşme ve Mevzuattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine başlayan Yusuf Alan evli ve iki çocuk babasıdır.

Mehmet Ali ÇAKAL
Mehmet Ali ÇAKAL

Genel Başkan Yardımcısı - SOSYAL İŞLER VE DIŞ İLİŞKİLER

E-Mail: malicakal@gmail.com


1976 yılında Uşak'ta doğdu. Yozgat 70.yıl Sağlık Meslek Lisesinden 1994 yılında mezun olarak Aksaray ili Güzelyurt ilçesinde sağlık memuru olarak göreve başladı. 1995 yılında Afyonkarahisar İl sağlık Müdürlüğüne tayin oldu. 1995 yılında itibaren Türk Sağlık-Sen üyesi olan Mehmet Ali Çakal işyeri temsilciliği, 2 dönem Türk Sağlık-Sen Afyonkarahisar Şubesi Mali Sekreterliği ve 2 Dönemde Afyonkarahisar Şube Başkanı olarak görev yaptı. Türk Sağlık-Sen 5. Olağan Genel Kurulunda 1. sıra yedek yönetim kurulu üyeliğine seçildi. 31 Ekim 2016 tarihinde Türk Sağlık-Sen Sosyal ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevine başladı. 

Anadalu Üniversite Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Mehmet Alıi Çakal ayrıca  Sağlıkta Lisans tamamlama eğitimine devam etmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır.