Haberler

Aile Hekimlerinden E İmza Ücreti İstenmemesi İçin Başvuru Yaptık

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 16,377 defa okundu
Aile Hekimlerinden E İmza Ücreti İstenmemesi İçin Başvuru Yaptık
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu aile hekimlerinin kullandığı Nitelikli elektronik Sertifikaların yenilenmesinde ücretin aile hekimlerinden peşin olarak alınması talimatının kaldırılması için Kuruma başvuru yaptık.

Sendikamız tarafından Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna yapılan başvuruda e-imza yani Nitelikli Elektronik Sertifikaların yenilenmesi veya yeni başvurularda ücret talep edilmesinin eşitlik ve hakkaniyete aykırı olduğuna vurgu yapıldı. Aile hekimlerinin kamu çalışanı olarak kamu görevi yürüttüklerine dikkat çekilen başvuruda a bir zorunluluk olan bu uygulamanın kamu tarafından karşılanması gerektiği belirtildi.

Başvuruda kamuda görev yapan diğer tüm hekimler için ücretsiz olan nitelikli Elektronik sertifikalarının yenilenmesi veya yeni başvuru halinde aile hekimlerinden ücret alınacak olması eşitlik ve hakkaniyete aykırı olduğuna vurgu yapıldı.

Nitelikli Elektronik sertifikalarının yenilenmesi veya yeni başvuru halinde aile hekimlerinden ücret edilmemesi bu konuda Valiliklere yazı yazılarak aile hekimlerinin mağduriyetlerinin giderilmesi istendi.