Haberler

Aile Hekimliğinde Nöbetler TU-TUL-MA-YA-CAK. Bu İşten Vazgeçin

/ Kocaeli Yazdır
Bu haber 33,436 defa okundu
Aile Hekimliğinde Nöbetler TU-TUL-MA-YA-CAK. Bu İşten Vazgeçin
Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker Şubat ayı Cumartesi Nöbetleri için Şubede basın açıklaması yaptı.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Yönetim Başkan Yardımcısı Arif Ovalı ile birlikte Aile Sağlığı merkezlerinde Aile Hekimleri, Aile Sağlığı Çalışanlarına tutturulmak istenen Cumartesi Nöbetleri ile ilgili basın açıklaması yaparak Cumartesi Nöbetlerine karşı ocak ayındaki tutumumuz ne ise bu  tutumumuz Şubat ayında da aynen devam edecek diyerek sert tepki gösterdi. Konu ile ilgili Şubede basın açıklaması yaptı.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker'in 04.02.2015 tarihinde  şubede yapmış olduğu basın açıklaması. 

AİLE HEKİMLİĞİNDE NÖBETLER TU-TUL-MA-CAK.

BU İŞTEN VAZGEÇİN

Kıymetli Basın Mensupları;

Yanlıştan dönmek erdemdir. Atalarımızda “zararın neresinden dönersen kardır” diye boşuna dememişlerdir. Sağlık Bakanlığı idarecileri yanlıştan dönmeyi bilmeli ve cumartesi nöbeti ısrarından vazgeçmelidirler.

İkinci ayına giren cumartesi nöbetlerine iştirak etmeyen Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Elemanlarının sayısal oranlarını rakamların dili ile anlatacak olursak;

Kocaeli’nde 03 Ocak 2015 Cumartesi Nöbetine Gitmeme oranı %85, 10 Ocak 2015 Cumartesi Nöbetine Gitmeme oranı %91, 17 Ocak 2015 Cumartesi Nöbetine Gitmeme oranı %85, 24 Ocak 2015 Cumartesi Nöbetine Gitmeme oranı %84,5, 31 Ocak 2015 Cumartesi Nöbetine Gitmeme oranı %86 olarak gerçekleşmiştir.

Ocak ayındaki Cumartesi Nöbetleri eylem kararlılığımız Şubat ayında da aynen davam edecektir.

Şubat ayında da her cumartesi nöbet eyleminde olacağız.

Sağlık Bakanlığına tavsiyemiz nöbete gitmeme oranlarına bakarak tekrar bir değerlendirme yapmasıdır. Zulümle bu işlerin olmayacağını anlamasıdır.

Aile hekimleri ve aile sağlığı  çalışanlarının iş hayatlarını zehir eden ve sağlık sistemine zarar veren bu cumartesi nöbetlerinden dönerek tahribatı daha büyümeden sonlandırmalıdırlar.

Peygamber Efendimiz S.A.V bir hadis-i şeriflerinde buyuruyorlar ki; “Zulüm yapmaktan kaçınınız. Zira zulümler, kıyamet günü yapanın bir daha çıkamayacağı bir karanlığa girmesine sebep olur.

Bu nöbet zulümleri ile çalışana bu dünyayı zehir ederek kul hakkına giren ve öte dünyasını da kendileri için felakete döndürenler bu işten vazgeçmelidirler.

Buradan bir kez daha vurguluyorum; bu nöbetler tu-tul-ma-ya-cak.

Bu işten vazgeçin. Ocak ayında nöbete gitmedik Şubat'ta da iş bırakıyoruz ve gitmiyoruz.

Hepinize teşekkür ediyor, Saygılar Sunuyorum.