Haberler

Anestezi Teknisyeni ve Teknikerleri Günü Kutlu Olsun

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 16,263 defa okundu
Anestezi Teknisyeni ve Teknikerleri Günü Kutlu Olsun
13 Aralık Anestezi Teknisyeni ve Teknikerleri Günü nedeniyle Genel Başkanımız Önder Kahveci tarafından bir mesaj yayınladı:

Mesailerinin tamamına yakınını ameliyathanede geçiren Anestezi Teknisyeni ve Teknikerleri gerçekten cefakar bir şekilde hizmet üretmeye çalışmaktadırlar.
 Çalışma ortamlarında maruz kaldıkları radyasyon ve gazlar sağlıklarını etkilemekte, görev dışı çalıştırmalar mağduriyete neden olmaktadır.  Tüm sağlık çalışanlarının temel sorunu olan döner sermayelerin düşmesi nedeniyle de ekonomik mağduriyetler yaşamaktalar ameliyathane farklarının zaman zaman ödenmemesi nedeniyle de haksızlığa uğramaktadırlar.  Türk Sağlık-Sen olarak bu sorunların çözümü için mücadelemiz hız kesmeden ve asla geri durmadan devam etmektedir. 
Türk Sağlık Sen olarak daha sağlıklı bir ortamda, keyfi uygulamalardan uzak, Fiili Hizmet Zammının (Yıpranma Payı) verildiği, özlük haklarının iyileştirildiği nice 13 Aralıklar 'da buluşmak dilek ve temennisiyle, 13 Aralık Anestezi Teknisyenleri ve Teknikerleri gününü kutlarız.