Haberler

Atanamayan Sağlık Çalışanları İle Eylemdeydik

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 43,674 defa okundu
Atanamayan Sağlık Çalışanları İle Eylemdeydik
Atanamayan sağlık çalışanları 1 ay sonra yine Ankara’da bir eylem gerçekleştirdi. Eyleme Genel Başkan Yardımcımız Abdurrahman Uysal’da katıldı.

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi önünde bir araya gelen atanamayan sağlık çalışanı platformu üyeleri Abdi İpekçi Parkına kadar, “Atanmak istiyoruz ve Türkiye Uyuma Sağlıkçına Sahip Çık' sloganları ile yürüdüler.

Abdi İpekçi parkında gerçekleştirilen eylemde ilk olarak platform sözcüsü Aras Altıntaş bir açıklama yaptı. Altıntaş açıklamasında yeterli sayıda alım yapılmadığını belirterek 'büyük bir yama ufacık parçaları yamamakla kapanmaz. Personel eksikliiği vardır ve sağlık çalışanları olarak biz atanmak istiyoruz' dedi.

Eylemde bir açıklama yapan Genel Başkan Yardımcımız Abdurrahman Uysal eyleme katılan atanamayan sağlık çalışanlarına teşekkür ederek Türk Sağlık-Sen’in her zaman yanlarında olacağını belirtti. Her yıl 36 Bin sağlık çalışanının okulundan mezun olup işsizler kervanına katıldığını belirten Uysal “Yılda sağlık çalışanı mezunu sayısı 48 Bin. Yapılan atama sayısı ise ortalama 12 Bin civarındadır. Yani her yıl 36 Bin sağlık çalışanı işşizler kervanına katılıyor. 250 Bin sağlık çalışanı atanma bekliyor. Türkiye’nin sağlık çalışanı eksikliği de ortadadır. AB ile karşılaştırıldığında 475 bin ebe hemşire açığımız var. Fakat Bakanlık taşeron sistemini yani ölüm sistemini dayatmaya çalışıyor. Bakkal amca diye bir türkü var ben onu Bakan amcaya çeviriyorum. Yağ var, Un var, Şeker var, ne duruyorsun. Gençlerimizin atamasını yapın iş verin diyoruz' dedi.


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Atanamayan sağlık çalışanları 1 ay sonra yine Ankara’da bir eylem gerçekleştirdi. Eyleme Genel Başkan Yardımcımız Abdurrahman Uysal’da katıldı. Atanamayan sağlık çalışanları 1 ay sonra yine Ankara’da bir eylem gerçekleştirdi. Eyleme Genel Başkan Yardımcımız Abdurrahman Uysal’da katıldı. Atanamayan sağlık çalışanları 1 ay sonra yine Ankara’da bir eylem gerçekleştirdi. Eyleme Genel Başkan Yardımcımız Abdurrahman Uysal’da katıldı. Atanamayan sağlık çalışanları 1 ay sonra yine Ankara’da bir eylem gerçekleştirdi. Eyleme Genel Başkan Yardımcımız Abdurrahman Uysal’da katıldı. Atanamayan sağlık çalışanları 1 ay sonra yine Ankara’da bir eylem gerçekleştirdi. Eyleme Genel Başkan Yardımcımız Abdurrahman Uysal’da katıldı.