Haberler

Atanamayan Sağlıkçılardan Dualı Eylem

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 31,132 defa okundu
Atanamayan Sağlıkçılardan Dualı Eylem
Atanamayan Sağlık Çalışanları Platformu Sağlık Bakanlığı önünde bir eylem gerçekleştirdi.

Sendikamızın da destek verdiği eylemde bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcımız Abdurrahman Uysal sözlerine son günlerde yaşanan saldırılar sonucunda şehit olan askerlerimizi ve polislerimizi rahmet ve minnetle anarak başladı.  Atanamayan sağlık çalışanlarının bir yıl içinde 3. Eylemini gerçekleştirdiği belirten Uysal “250 bin Atanamayan sağlık çalışanı adına platform üyesi genç arkadaşlar, yurdun dört bir yanından gelerek 3. Kez bakanlık önünde eylem yapıyorlar. Atanamayan sağlık çalışanı arkadaşlarımızın azimli mücadelesinin her zaman yanındayız.' Dedi.

Her yıl 34 Bin sağlık çalışanının atanamayanların safına katıldığını belirten Uysal “ sağlıkla ilgili okullardan her yıl 48 bin arkadaşımız mezun oluyor. Bunların ama sadece 14 bini atanıyor. 250 Bin olana atanamayan sağlık çalışanlarına her yıl 34 bin kişi daha katılıyor. Bakanlık ise 2023 yılında 1 milyon 150 bin çalışana ulaşmayı hedefliyor. Bunu gerçekleştirmesi için her yıl 90 bin atama yapması gerekirken sadece 14 bin atama yapıyor. Bakanlık ne hedefe uygun davranıyor ne de çalışanı mutlu ediyor.  Sadece taşeron çalıştırmayı modern köleliği yaygınlaştırmaya çalışıyor “ dedi.

Eylemde atanamayan sağlık çalışanları platformu sözcüsü Aras Altıntaş’ta yaptığı açıklamada atanana kadar mücadeleye devam edeceklerini dile getirdi. Personel eksikliği varken atamaların yapılmaması nedeniyle hem kendilerinin mağdur olduğunu hem de vatandaşın sağlık hizmetine ulaşmada sıkıntı yaşadığını kaydeden Altıntaş bir an önce yeterli sayıda alım yapılmasını istedi.

Eyleme destek veren STK’ların sözcülerinin de konuşmasının ardından Atanamayan sağlık çalışanları atamalarının yapılması için imamın yaptığı duaya amin dediler. Atanamayan sağlık çalışanları basın açıklamasını,  10 dakikalık oturma eylemini ardından sona erdirdiler. 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Atanamayan Sağlık Çalışanları Platformu Sağlık Bakanlığı önünde bir eylem gerçekleştirdi. Atanamayan Sağlık Çalışanları Platformu Sağlık Bakanlığı önünde bir eylem gerçekleştirdi. Atanamayan Sağlık Çalışanları Platformu Sağlık Bakanlığı önünde bir eylem gerçekleştirdi. Atanamayan Sağlık Çalışanları Platformu Sağlık Bakanlığı önünde bir eylem gerçekleştirdi.