Haberler
Temsilci Toplantımızı Gerçekleştirdik

Temsilci Toplantımızı Gerçekleştirdik

5 Kasım Cumartesi günü şubemizin gerçekleştirmiş olduğu temsilci toplantısına Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları,sendikamızın görev şehitleri,ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz için saygı duruşu, akabinde İstiklal marşı ile başlanmış olup Genel Başkanımız Sayın Önder KAHVECİ'nin mesajı okunarak, Şube Başkanımız Sayın Ahmet BOZKURT'un açılış konuşmasını takiben toplantı devam etmiştir.

Enflasyon Farkları İçin Danıştaya Dava Açtık...

Enflasyon Farkları İçin Danıştaya Dava Açtık...

Başkanımız Ahmet Bozkurt 2013 yılı toplu sözleşme hükmüne göre 2015 yılı için öngörülen kamu çalışanlaları için %3 + %3 maaş zammının enflasyonun üzerine çıkması durumunda memur ve emeklilere ödenecek olan farkın ödenmediğini bu kararın 2015 yılı toplu görüşmelerinde Memur-Sen tarafından memur ve emekliler aleyhine değişmesine rağmen kamu sen olarak enflasyon farklarının ödenmesi için Danıştay'a dava açtıklarını ve bu davanın 5 milyon kişiyi ilgilendirdiğini ifade etti.

Türkmen Kardeşlerimize Yardım Ettik

Türkmen Kardeşlerimize Yardım Ettik

Ankara'da yaşamlarını zor şartlar altında sürdürmeye çalışan Türkmen kardeşlerimiz için, üyelerimizin büyük duyarlılık göstererek yapmış olduğu yardımları, Ankara'ya götürerek teslim ettik.

Türkiye Kamu Sen’in Sevgi Yolunda Yaptığı Miting

Türkiye Kamu Sen’in Sevgi Yolunda Yaptığı Miting

Gözümüze uzak, gönlümüze yakın Doğu Türkistan’dan yükselen çığlıkla yüreklerimiz yanmaktadır. Ramazan ayında, Doğu Türkistan’da bir millet kan ağlarken; bütün dünya yine kör, sağır, dilsiz; bu hayasız, bu alçakça zulmü seyretmektedir.

13 Mart'ta İş Bırakma Eylemi Gerçekleştirdik

13 Mart'ta İş Bırakma Eylemi Gerçekleştirdik

Bugün yaptığımız iş bırakma eylemi taleplerimize sırt çevrilen oyalanan ve sorunları ötelenerek biriktirilen sağlık çalışanlarının bir tepkisidir. Bu tepki bardağın taştığı sabır taşının çatladığı bir durumda taleplerin yerine getirilmesi ve sorunların çözülmesi isteğidir.

Sağlıkçılar  Üvey Evlat Mı?

Sağlıkçılar Üvey Evlat Mı?

Sağlık Bakanının açıkladığı ailenin ve dinamik yapısının korunması paketi çerçevesinde yaptığı açıklama sağlık çalışanlarını ötekileştirme ve hayal kırıklığına uğratmıştır. Yapılacak olan doğum izninden sonra kadınlara tam ücret yarım gün çalışma hakkı konusunda, sağlık çalışanlarını bu paketin dışında tutması ile ilgili isteğinin basında yer alması, sağlık çalışanlarında şaşkınlık yaratmıştır. Sağlıkçılar biz üvey evlat mıyız; Bizim çocuklarımızın dinamik yapısı önemli değil mi? Bizim annelik duygularımızı dolu dolu yaşamak ve bunu bebeklerimize yansıtmak hakkımız değil midir?