Haberler

Basın Açıklamamız Medyada Yer Aldı

/ Kayseri Yazdır
Bu haber 21,139 defa okundu
Basın Açıklamamız Medyada Yer Aldı
Ünal: 2015'de bölgede kan ve göz yaşı oluk gibi aktı, bebekler karaya vurdu

Türk Sağlık Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Kamil Ünal, 2015 yılı ile ilgili değerlendirmesinde, “Coğrafyamızda kan ve göz yaşının oluk gibi aktığı, komşu ülkelerde masum insanların bombalar altında can verdiği, bebeklerin minicik bedenlerinin karaya vurduğu bir yıl oldu. 2015 yılı ayrıca memurlara yapılan ihanet yılı oldu' dedi. 

Kamil Ünal, ülkemizde 2015 son aylarında taviz verilen terörün azdığı, ilçe merkezlerinde yoğun çatışmaların yaşandığı, her gün bir vatan evladının şehit olduğu ve Anadolu’da bir ocağa ateşin düştüğü bir yıl olduğunu belirterek, şu açıklamayı yaptı; “Umut ediyoruz ki 2016 yılında coğrafyamızdaki bu kan durur ve ülkemizde bölücü terörün kökü kazınır. 2015 yılını kamu ve sağlık çalışanları açısından değerlendirdiğimizde ise yapılacak tasvir; bu yılın tam bir ihanet yılı olarak tarihe geçtiğidir. 2015 yılında imzalanan toplu sözleşme memurlarımız için yeni bir oyunun parçası olarak sahneye konulmuş ve enflasyon farkı hesabı değiştirilerek memurların yüzde 1.8 zarar etmesine neden olunmuştur. 

2015 YILI MEMURLARA YAPILAN İHANET YILI OLDU

2015 yılını mücadele yılı ilan edenler, mücadele şöyle dursun kazanılmış hakların bile yok edildiği bir sözleşmeye imza atmışlardır. Malum-Sen 2013’te imzalanan ve enflasyon farkı alınmadığı için oluşan zararın karşılanmasının mücadelesini vermek yerine yeni bir imza ile yeni bir zarara daha neden olmuştur. Anlaşılan bunlar attıkları her imza ile çalışanlara zulmün aracı olmaya devam edeceklerdir. Bu anlamdaki bir imzaları da 4-C’liler için olmuştur. Memur-Sen’in imzaladığı toplu sözleşme nedeniyle dava açıp kazanan ve aylık 400-600 TL döner sermaye ek ödemesi alan 4/C’lilere ocak ayından itibaren sadece 150 TL verilecektir. Sendikalar vasıtasıyla yürüttükleri hukuki mücadele ile kazanılmış hak yine memur-sen tarafından çar çur edilmiştir. Ortada böylesine felaket bir durum varken bir de utanmadan tarihi bir toplu sözleşmeye imza attık diye ortada gezinmeleri ise ayrı bir garabettir. Bunun takdirini de kamu çalışanlarına bırakıyor ve bu zihniyete insaf diyoruz.'

“2016 yılının insanlığa, coğrafyamıza, ülkemize ve milletimize huzur getirmesini diliyoruz' diyen Ünal, “Tüm kamu çalışanlarının daha iyi şartlarda bir çalışma hayatına kavuşacakları bir yıl olmasını temenni ediyorum' dedi.


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Ünal: 2015'de bölgede kan ve göz yaşı oluk gibi aktı, bebekler karaya vurdu