Haberler

Bunlar STK değil SHK (Sivil Hükümet Kuruluşu)

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 40,450 defa okundu
Bunlar STK değil SHK (Sivil Hükümet Kuruluşu)
Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Hasan Şirin Abdurrahman Uysal, Yusuf Alan, İsmail Türk ve Ümit Turhan Konya, Karaman ve Aksaray şubelerimizin ortaklaşa düzenlediği işyeri temsilcileri toplantısına katıldılar.
Konya'da gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkanımız Önder Kahveci Türk Sağlık-Sen'lilerin olağanüstü bir mücadele gösterdiklerini belirterek ' Türk Sağlık-Sen'e gönül verenler Türkiye'nin dört bir yanında olağanüstü bir çaba ile mücadele veriyorlar. Çalışanların haklarını savunarak gerçek sendikacılığın adresi olduğumuz bir kez daha cümle aleme gösteriyorlar. Günü birlik davaların ve menfaatlerin adamı olmadıklarını, her devrin adamı değil, her devirde adam olduklarını hafızalara bir kez daha kazıyorlar. Bu mücadeleyi gösteren tüm teşkilat mensuplarımıza ve üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. ' dedi.
 
Tüm çalışanların sorunları ile yakından ilgilendiklerini kaydeden Genel Başkanımız Önder Kahveci ' Aile hekimliğinde görevli çalışanlardan 112'lerde hayat kurtaran arkadaşlarımıza kadar tüm çalışanların sorunları ile yakından ilgileniyoruz. Maaşını alamayan, döner sermayesi yatmayın derdini kamuoyuna anlatan, ücret yetersizliğini bordroları yakarak gösteren yine biziz. Biz böylesi bir mücadele verirken yetkilendirilmiş sarı sendikacılar ise ortalıkta bile görünmüyorlar. Arada bir televizyona çıkıyorlar orada da yaptıkları işleri yüzlerine hak ve hakikati bilen adamlar tokat gibi çarpıyor' dedi.
 
Prof. Dr. Hayri Kırbaşoğlu'na malumu bir kez daha ilan ettiği içini teşekkür eden Genel Başkanımız Önder Kahveci ' Televizyonda Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. DR. Hayri Kırbaşoğlu Malum Sen'in başkanına diyor ki ' Burada sendikacı arkadaşlar var. Benim çok rahatsız olduğum bir şey var. Türkiye'de birçok STK var ama bunların çoğu SDK. Yani sivil devlet kuruluşu. Bunlar karar vermeli, STK mı olacaklar SDK mı olacaklar.
 
Hükümet adına konuşmayla sendikacılık olmaz. Sendika demek sivillik demek, muhaliflik demektir. Ben de İslami camianın içindeyim. İktidarın İslami eğilimleri olmasına rağmen bir yanlışını gördüğüm zaman muhalefet etmek ve karşı çıkmak benim görevimdir.
 
İktidarı destekleyebilirsiniz, hatta iktidarı destekleme derneği kurabilirsiniz ama iktidarı destekleyerek sendikacılık yapılamaz!'
Sayın Hocama malumu bir kez daha ilan ettiği için teşekkür ederim. Hocam diyorki bunlar STK değil SDK yani sivil devlet kuruluşu bence bunlar sivil devlet kuruluşu da değil. Bunlar SHK yani sivil Hükümet Kuruluşu, öyle olmasalar hükümetin verdiğinden daha düşük bir zamma evet derler mi ? Çalışan hakkı için bir kez bile meydanlara çıkmazken, hükümet talimatıyla milli irade platformu oluşturup, danışmanların tak diye gönderdikleri bildirileri şak diye imzalayıp gazetelere ilan verirler mi ' dedi.
 
Genel Başkanımız konuşmalarını her 3 ilde de görev yapan tüm teşkilat mensuplarımıza yetki sürecinde başarılar dileyerek tamamladı.

Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Hasan Şirin Abdurrahman Uysal, Yusuf Alan, İsmail Türk ve Ümit Turhan Konya, Karaman ve Aksaray şubelerimizin ortaklaşa düzenlediği işyeri temsilcileri toplantısına katıldılar. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Hasan Şirin Abdurrahman Uysal, Yusuf Alan, İsmail Türk ve Ümit Turhan Konya, Karaman ve Aksaray şubelerimizin ortaklaşa düzenlediği işyeri temsilcileri toplantısına katıldılar.