Haberler

Ceza İhtar Puanında İptaller Devam Ediyor.

/ Kazanımlar Yazdır
Bu haber 27,122 defa okundu
Ceza İhtar Puanında İptaller Devam Ediyor.
Açtığımız davalar sonuçlanmaya ve aile hekimliklerinde cumartesi iş bırakan üyelerimize verilen cezalar bir bir iptal edilmeye devam ediyor.

Son olarak İstanbul Beykoz’da Aile Sağlığı Merkezinde görevli aile sağlığı çalışanı hemşire üyemize cumartesi nöbetine gitmediği için verilen ceza ihtar puanını iptal ettirdik.
Açtığımız davayı görüşen İstanbul 12. İdare Mahkemesi verdiği kararda Anayasaya ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarına atıfta bulunularak  davacının üyesi olduğu sendikanın aldığı karara uyarak iş bıraktığına dikkat çekildi. 
Mahkeme bu nedenle Aile hekimliği çalışanı hemşirenin üyesi olduğu sendikanın eylem kararı doğrultusunda göreve gitmemesinin mazeretsiz göreve gelmemek olarak değerlendirilemeyeceğine dikkat çekilerek dava konusu olan ceza verilmesi işleminin hukuka uyarlılığını bulunmadığına hükmedildi. 
Mahkeme aile hekimi üyemize verilen ceza ihtar puanının iptaline karar verdi.

 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Açtığımız davalar sonuçlanmaya ve aile hekimliklerinde cumartesi iş bırakan üyelerimize verilen cezalar bir bir iptal edilmeye devam ediyor. Açtığımız davalar sonuçlanmaya ve aile hekimliklerinde cumartesi iş bırakan üyelerimize verilen cezalar bir bir iptal edilmeye devam ediyor. Açtığımız davalar sonuçlanmaya ve aile hekimliklerinde cumartesi iş bırakan üyelerimize verilen cezalar bir bir iptal edilmeye devam ediyor.