Haberler

Edirne’de Çalışanlarla Bir Araya Geldik

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 23,669 defa okundu
Edirne’de Çalışanlarla Bir Araya Geldik
Sendikal çalışmalara kapsamında Edirne ziyaret edilerek çalışanlar ve teşkilatımızla bir araya gelindi.

Genel Başkan yardımcılarımız Abdurrahman  Uysal ve İsmail Türk 7 Nisan Günü Edirne Şube Başkanımız Alim Kanpolat ve şube yöneticilerimizle birlikte kurumları ziyaret ederek sağlık çalışanları ile bir araya geldiler. Sendikal çalışma kapsamında Keşan İpsala, Uzunköprü, Havsa ilçeleri de ziyaret edilerek sağlık çalışanları ile görüşmeler yaptılar.  8 Nisan Cuma günü ise Genel başkanımız Önder kahveci ve Genel başkan yardımcımız Mustafa Genç ile birlikte Edirne Valisi Beyazıt Tanç, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri ve Edirne Devlet Hastanesi yöneticileri ile görüşmeler yapıldı. Hastane çalışanları ile bir araya gelindi. 
Ziyaretlerin tamamlanmasının ardından Edirne şubemiz tarafından gerçekleştirilen toplantıda işyeri temsilcilerimiz ile bir araya gelindi. 
Edirne şube Başkanımız Alim Kanpolat’ın açılışını yaptığı toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkanımız Önder kahveci sağlık ve Türkiye gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Konuşmasında sağlık çalışanlarının fedakarca yaptığı hizmetlerin karşılığının verilmek bir yana sahte müjdelerle oyalandıklarına dikkat çekti.  Yıpranma payı verilmesi, emekli maaşlarının yükseltilmesi gibi düzenlemelerin tüm çalışanları kapsayarak adaletli olması gerektiğini dile getiren Genel Başkanımız Önder Kahveci ekip işi olan sağlık hizmetlerinde hiçbir çalışanın yok sayılmaması gerektiğine dikkat çekti. 
Taşeron çalışanlara kadro verilmesi ile ilgili düzenleme hakkında da değerlendirme yapan Genel Başkanımız Önder Kahveci “Hükümetin ise kadro veriyoruz diye yaptıkları açıklamada taşerona yeni bir sözleşmeli model öngördükleri ortaya çıktı. Biz kamuda  tüm çalışanların kadrolu olmasından yanayız. 4-B’liler, 4-C’liler, vekil ebe hemşireler, Kamudışı aile sağlığı çalışanları farklı istihdam modeli ile kamuda çalışanların hepsinin 4-A’lı olmasını istiyoruz.' dedi. 
Genel Başkanımız toplantının sonunda işyeri temsilcilerimize seslenerek “ Biz Milli bir kuruluşuz. Şehitlerin emanetleri bizimle beraber. Sorumluluğumuz ağır.  Bu nedenle Türk Sağlık-Sen’in bayrağı hep zirvelerde dalgalanmak, Ailesi de sürekli büyümek zorunda. Bunun da zorlu bir mücadele gerektirdiği biliyorum ve teşkilatımızda tüm gücüyle bu mücadeleyi gösteriyor. Sizlere başarı ve kolaylıklar diliyorum' dedi.

 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Sendikal çalışmalara kapsamında Edirne ziyaret edilerek çalışanlar ve teşkilatımızla bir araya gelindi. Sendikal çalışmalara kapsamında Edirne ziyaret edilerek çalışanlar ve teşkilatımızla bir araya gelindi. Sendikal çalışmalara kapsamında Edirne ziyaret edilerek çalışanlar ve teşkilatımızla bir araya gelindi. Sendikal çalışmalara kapsamında Edirne ziyaret edilerek çalışanlar ve teşkilatımızla bir araya gelindi. Sendikal çalışmalara kapsamında Edirne ziyaret edilerek çalışanlar ve teşkilatımızla bir araya gelindi. Sendikal çalışmalara kapsamında Edirne ziyaret edilerek çalışanlar ve teşkilatımızla bir araya gelindi. Sendikal çalışmalara kapsamında Edirne ziyaret edilerek çalışanlar ve teşkilatımızla bir araya gelindi. Sendikal çalışmalara kapsamında Edirne ziyaret edilerek çalışanlar ve teşkilatımızla bir araya gelindi. Sendikal çalışmalara kapsamında Edirne ziyaret edilerek çalışanlar ve teşkilatımızla bir araya gelindi. Sendikal çalışmalara kapsamında Edirne ziyaret edilerek çalışanlar ve teşkilatımızla bir araya gelindi. Sendikal çalışmalara kapsamında Edirne ziyaret edilerek çalışanlar ve teşkilatımızla bir araya gelindi.