Haberler

Emekliye Promosyon, Yaşa Takılanlar ve Taşerona Kadroda Önemli Açıklama

/ Son Dakika Yazdır
Bu haber 12,110 defa okundu
Emekliye Promosyon, Yaşa Takılanlar ve Taşerona Kadroda Önemli Açıklama
Çalışma Bakanı TBMM’de Plan Bütçe Komisyonunda yaptığı Bakanlık bütçe sunumu sırasında milyonlarca kişinin merakla beklediği düzenlemelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kamu Personel Reformu

Müezzinoğlu, Kamu çalışanı reformunda önümüzdeki kısa vadede bir sonuç alabilmemiz zor görünüyor. Yıl sonuna kadar yapılacak reformla ilgili yönteme karar vereceğiz dedi.

Emeklilere Promosyon

Müezzinoğlu, emeklilere banka promosyonu verilmesine ilişkin, "Çalışmamızı Sayın Başbakanımıza sunduk. Önümüzdeki bir ay içinde Sayın Başbakanımız ile bu konuyu nihayetlendireceğimiz bir süreci tamamlamış olacağız." ifadelerini kullandı.

Taşerona Kadro

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bütçe görüşmeleri sırasında taşeron işçilerin durumuyla ilgili açıklama yaptı Müezzinoğlu, Taşeron işçiler konusu yapılacak reform yönteminin içinde yer alacağını yıl sonunda taşeron işçilerin durumuyla ilgili son kararın verileceğini söyledi.

Yaşa Takılanlar

Müezzinoğlu, sosyal güvenlik sisteminde sürdürülebilir bir yapının sağlanmasının ekonomik kalkınmanın sürdürülebilmesiyle eşzamanlı olarak yürütüldüğüne dikkati çekerek, "Bugünün ihtiyaçlarını karşılarken gelecek nesillerin kendi ihtiyaçlarını gidermelerini engelleyecek bir yapının oluşmamasına da dikkat etmeliyiz. Emeklilikte yaşa takılanlar hususuna bu hassasiyetle yaklaşmalıyız. Emeklilikte yaşa takıldığından bahsedilen kesimin erken emekli edilmesinin sisteme getireceği ek maliyetin 400 milyar lira olduğu ve bu maliyetin son tahlilde sonraki nesillerin sırtına yükleneceği unutulmamalıdır." dedi.