Haberler

Erzurum’da Sağlık çalışanları Dayanışma Gecesine Katıldık.

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 44,120 defa okundu
Erzurum’da Sağlık çalışanları Dayanışma Gecesine Katıldık.
Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç ve Abdurrahman Uysal Türk Sağlık-Sen Erzurum Şubesi Kadın  Komisyonu tarafından düzenlenen 'Sağlık Çalışanları Dayanışma Gecesi'ne katıldılar.

Gecede Türk Sağlık-Sen Erzurum Şubesi Kadın Kolları Başkanı Fatma Çetiner ve Erzurum Şube Başkanımız Kenan Karaçam birer konuşma yaptılar.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından kürsüye gelen Genel Başkanımız Önder kahveci böylesine güzel bir organizasyonda Erzurum’da bulunmaktan çok memnun olduğunu dile getirdi. Kamuda görev yapan kadın çalışanların sorunları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Önder Kahveci şiddet ve mobbingin en fazla mağdurunun kadın çalışanlar olduğuna dikkat çekti. Aşırı iş yükü, yoğun nöbetler gibi çalışma hayatını zorlaştıran unsurlar nedeniyle kadın çalışanların mağduriyetler yaşadığını belirtti.

Kreş sorununun da çözülmediğini kaydeden Genel Başkanımız Önder Kahveci sözleri şöyle sürdürdü: Yönetmelik üzerine yönetmelik çıkaran idareler hala çalışanların kreş sorunun çözmüş değildir. Bizler kâğıt üstüne yazılanları hayırlı olsun, talep ettik kazandık anlayışı ile umut tacirliği yaparak sendikacılık yapmıyoruz. İcraata bakıyoruz. 2007’de çıkartılan kreş genelgesi nasıl çalışanların derdine derman olmamışsa 2014 yılında da çıkartılan genelgede uygulaması olmadığı ve yöneticiler tarafından takip edilmediği için kimsenin derdine çare olmamıştır. Buradan tüm idareye ve idarecilere sesleniyorum: çıkarmış olduğunuz genelgenin arkasında durun. Genelgenin takipçisi olun. İnsanların mağduriyetini giderin. Biz konunu takipçisiyiz ve takip etmeye de devam edeceğiz.