Haberler

Genel Başkan Kahveci: Kaymakam Hakkında Soruşturma Açılmalı

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 17,170 defa okundu
Genel Başkan Kahveci: Kaymakam Hakkında Soruşturma Açılmalı
Sivas'ın Yıldızeli Kaymakamı Hakan Keskin, Devlet Hastanesi'ni arayıp nöbetçi doktoru evine çağırdı ve bir sağlık personelinin de tedavisi bitene kadar yanında durmasını istedi.

O sırada Devlet Hastanesi'nde bir doktor ve görevli 3 kadın hemşire vardı. Nöbetçi Doktor Kubilay Göktürk, yasa gereği görev yerini terk edemeyeceğini ve 112 Acil ekibini eve gönderip, tedavi ve tetkikleri hastanede yapabileceklerini söyledi. Bu cevaba kızan Kaymakam soluğu hastanede aldı.
Hastane koridorunda doktora, “Buradaki herkesten, her şeyden ben sorumluyum. Bu hastanenin sahibi de benim. İlla senin ayağını mı kaydıralım?' diye bağırdı. Doktor Göktürk ve 3 hemşire, “Bizi tehdit etti' diyerek kaymakam hakkında tutanak tuttu. Kaymakam ise “Bu doktor hakkında derhal soruşturma başlatılsın' diyerek telefonla talimat verdi.

Söz konusu olaylı ile ilgili bir açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder kahveci Kaymakama soruşturma açılması gerektiğini belirterek “Sivas- Yıldızeli kaymakamı rahatsızlanıyor tedavisi için acilde görevli tek hekimi ayağına çağırıyor. Bu da yetmiyor görev yerini terk edemeyeceğini söyleyen sağlık personellerine soruşturma açma talimatı veriyor. Senin görevin çalışanların işlerini zorlaştırmak değil kolaylaştırmak. Mülki amirde bunu yaparsa gerini siz düşünün, yaşanan bu olayla ilgili İçişleri bakanı kayıtsız kalmamalı soruşturma başlatmalıdır.' dedi.