Haberler

Genel Başkanımız Genç Tıbbiyelilerle Bir Araya Geldi.

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 10,381 defa okundu
Genel Başkanımız Genç Tıbbiyelilerle Bir Araya Geldi.
14 Mart Tıbbiyeliler Derneğinin Gerçekleştirdiği toplantıda Genel Başkanımız Önder Kahveci genç hekimlerle bir araya geldi. Toplantıda sivil toplum ile ilgili olarak genç hekimlere bilgi veren Genel Başkanımız Önder Kahveci, Sivil toplum hareketlerinin Türklerde çok eskilere dayandığını belirterek özellikle sağlık alanında vakıflar aracılığıyla gönüllülük esasıyla hizmet edildiğine dikkat çekti.

Türkiye’de faaliyet gösteren sağlık alanındaki sivil toplum örgütleri ile ilgili mesleki örgütlenmeler ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Sivil toplum hareketi olarak sadece belli bir yapı içerisinde oluşmuş örgütleri anlamak eksik bir bakış açısı olacaktır. 14 Mart Tıbbıyeliler derneğinize de isim veren aslında bir sivil toplum hareketidir. Bu hareket Tıbbiyelilerce  işgale karşı yakılmış bir meşale ve göndere çekilmiş ay yıldızlı bayraktır.  Bu anlamı ile Türk Milletinin tarihine damga vurmuş bir hareket olmuştur.  Böylesine bir gelenekten gelen tıbbiyeliler hareketinin bugün devlet katında resmi temsilcisi olan Türk Tabipler Birliği’nin içine düştüğü durum içe içler acısıdır.' dedi. 
14 Mart ruhunu yaşatmak isteyen hekimlerin her zaman yanında olacaklarını kaydeden Genel Başkanımız Önder Kahveci' Kurulduğumuzda belirlediğimiz sloganımız “ Türkiye Sevdamız Ekmek için kavgamız' olmuştur. Bunun mücadelesi veren herkesin yanında olmak ve onlara destek vermekte boynumuzun borcudur.  Biz milli ve yerli bir sivil toplum örgütüdür. Milli ve yerli olan her sivil toplum örgütüne de destek veririz. Biz Vatansız hiçbir şeyin olmadığının farkındayız. Aynı geminin yolcuları, aynı sevdanın tutkunları olarak hep beraber birlikte mücadelemizi yürütmeliyiz. Çünkü karşımızdaki cephe çok geniştir. Birlikte ve bir arada mücadele şarttır.' dedi. 
Genel başkanımız konuşmalarının ardından genç hekimlerin sağlık sistemi ile ilgili yönelttiği soruları cevaplandırdı. Toplantı 14 mart tıbbiyeliler derneğinin genel başkanımıza plaket vermesiyle sona erdi. 

 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

14 Mart Tıbbiyeliler Derneğinin Gerçekleştirdiği toplantıda Genel Başkanımız Önder Kahveci genç hekimlerle bir araya geldi.  Toplantıda sivil toplum ile ilgili olarak genç hekimlere bilgi veren Genel Başkanımız Önder Kahveci, Sivil toplum hareketlerinin Türklerde çok eskilere dayandığını belirterek özellikle sağlık alanında vakıflar aracılığıyla gönüllülük esasıyla hizmet edildiğine dikkat çekti. 14 Mart Tıbbiyeliler Derneğinin Gerçekleştirdiği toplantıda Genel Başkanımız Önder Kahveci genç hekimlerle bir araya geldi.  Toplantıda sivil toplum ile ilgili olarak genç hekimlere bilgi veren Genel Başkanımız Önder Kahveci, Sivil toplum hareketlerinin Türklerde çok eskilere dayandığını belirterek özellikle sağlık alanında vakıflar aracılığıyla gönüllülük esasıyla hizmet edildiğine dikkat çekti. 14 Mart Tıbbiyeliler Derneğinin Gerçekleştirdiği toplantıda Genel Başkanımız Önder Kahveci genç hekimlerle bir araya geldi.  Toplantıda sivil toplum ile ilgili olarak genç hekimlere bilgi veren Genel Başkanımız Önder Kahveci, Sivil toplum hareketlerinin Türklerde çok eskilere dayandığını belirterek özellikle sağlık alanında vakıflar aracılığıyla gönüllülük esasıyla hizmet edildiğine dikkat çekti. 14 Mart Tıbbiyeliler Derneğinin Gerçekleştirdiği toplantıda Genel Başkanımız Önder Kahveci genç hekimlerle bir araya geldi.  Toplantıda sivil toplum ile ilgili olarak genç hekimlere bilgi veren Genel Başkanımız Önder Kahveci, Sivil toplum hareketlerinin Türklerde çok eskilere dayandığını belirterek özellikle sağlık alanında vakıflar aracılığıyla gönüllülük esasıyla hizmet edildiğine dikkat çekti. 14 Mart Tıbbiyeliler Derneğinin Gerçekleştirdiği toplantıda Genel Başkanımız Önder Kahveci genç hekimlerle bir araya geldi.  Toplantıda sivil toplum ile ilgili olarak genç hekimlere bilgi veren Genel Başkanımız Önder Kahveci, Sivil toplum hareketlerinin Türklerde çok eskilere dayandığını belirterek özellikle sağlık alanında vakıflar aracılığıyla gönüllülük esasıyla hizmet edildiğine dikkat çekti.