Haberler

Halk Sağlığı Kurumundan Güvenlik Soruşturması Açıklaması

/ Son Dakika Yazdır
Bu haber 16,193 defa okundu
Halk Sağlığı Kurumundan Güvenlik Soruşturması Açıklaması
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ataması kuruma yerleşen fakat hala göreve başlatılmayan tüm atananlar için güvenlik soruşturması nedeniyle gecikmenin yaşandığını açıkladı.

İŞTE KURUMUN DUYURUSU:

Kurumumuz taşra teşkilatı personel ihtiyacına binaen KPSS-2016/6, KPSS-2016/7, Açıktan Atama Kurası, E-KPSS, İstifa Sonrası Yeniden Atama Kurası, Devlet Hizmet Yükümlü Kurası ve KPSS 2012/5 (yargı kararı gereği) yapılan alımlar sonucu Yerleştirilmesi yapılan adayların güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu ile ilgili olarak gerek Kurum telefonları ile gerekse de Bimer, Cimer, SBN ve Bilgi edinme kanallarından Başkanlığımıza yoğun şekilde soru geldiğinden ve bu durumun Kurumumuz Merkez Teşkilatında iş yoğunluğunu artırdığından aşağıdaki açıklama zaruriyet doğurmuştur. 

Söz konusu alımlar ile yerleştirmeleri gerçekleştirilen personelden istenilen ‘güvenlik soruşturma ve arşiv araştırma formları’ Başbakanlığa gönderilmiş olup Başbakanlıktan güvenlik soruşturması sonucu beklenmektedir.

 

Başbakanlıktan cevap geldiğinde işlem başlatılacak veya Kurum web sayfasından gerekli duyurular yapılacak olup, web sitemizin takip edilmesi gerekmektedir.