Haberler

Hamile 112 Görevlisi Karakolda Saldırıya Uğradı

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 40,201 defa okundu
Hamile 112 Görevlisi Karakolda Saldırıya Uğradı
Trabzon'da geçen cumartesi günü, karakolda gözaltında tutulan M.C.’yi ambulansa koymak isteyen Acil Tıp Teknisyeni 9 aylık hamile Burcu Dalkılıç’ın, hasta tarafından tekmeli saldırıya uğradı.

 Trabzon şubemiz tarafından söz konusu saldırı bir eylemle ile kınandı Eylemde konuşan Trabzon Şube Başkanımız Mustafa Serdar şunları söyledi:  'Karakola intikal eden ve hastayı ambulansa taşımak isteyen Acil Tıp Teknisyeni Burcu Dalkılıç’a hasta tekme attı. Tekme darbesi ile yere yığılan arkadaşımız hastaneye kaldırıldı. İnsanlara sağlık hizmeti götürenlerin saygı görmesi gerekirken şiddet uygulanması kabul edilemez. Arkadaşlarımız ambulanslarda, acil servislerde can güvenliği olmadan çalışıyor. Bu saldırının karakolda gerçekleşmesi manidardır. Bunun soruşturulmasını ve ihmali olanların da hesap vermesini bekliyoruz.' dedi.

Bu arada, hastanede muayeneden geçirilen 9 aylık hamile Acil Tıp Teknisyeni Burcu Dalkılıç’a, düşük riskinin devam etmesi nedeniyle 10 günlük yatak istirahati verildi.

Genel başkanımız Önder Kahveci’de şiddete uğrayan ATT Burcu Dalkılıç’ı telefonla arayarak görüştü. Genel Başkanımız geçmiş olsun dileklerini ileterek saldırganın cezalandırılması için gereği neyse yapacaklarını kaydetti.