Haberler
 Üyelerimizle İftar Yemeğinde Biraraya Geldik

Üyelerimizle İftar Yemeğinde Biraraya Geldik

Şube olarak birlik, beraberlik ve dayanışmamızı pekiştirmek adına 08.06.2017 ve 09.06.2017 tarihlerinde üyelerimizle iftar yemeğinde bir araya geldik. Yoğun talebin olması nedeni ile ili gün üyelerimiz ve üye yakınlarımızı ağırlamaktan onur duyduk

Sendikamızdan Bir Kazanım Daha

Sendikamızdan Bir Kazanım Daha

14.04.2017 tarihinde Ege Üniversitesi Rektörlüğü ile Kurum İdari Kurul Toplantımızda gündeme getirdiğimiz 3. Seviye Yoğun Bakımların Döner Sermayelerine ek 0,10 performans puanı ilavesi konusu çözüme kavuştu.

Çalışanlarımız Adına Bir Haksızlığı Daha Sonlandırdık

Çalışanlarımız Adına Bir Haksızlığı Daha Sonlandırdık

Toplu Sözleşme metninde 2005 sonrası işe başlayan memurlara verilen 1. Derece farkından kaynaklanan maaş farkı ödemesi, 15 Ocak 2016 tarihi itibarı ile geçerli olmasına rağmen kurumda çalışan döner sermayeden maaş alanlara fark ödemesi yapılmış, lakin hastane maaş biriminden maaşlarını alan çalışanlarımıza bu fark ödemesinin yapılmadığı tarafımızca tespit edilmiştir.

Üyelerimizin Bir Mağduriyetini Daha Sonlandırdık

Üyelerimizin Bir Mağduriyetini Daha Sonlandırdık

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Ameliyathane Birimi’nde Yardımcı Hizmetler kadrosunda çalışan 8 personelimizin, 7 yıldır giyecek yardımı almadıklarını bize iletmeleri üzerine kurum yetkilileri ile şifahen görüşmemizde çalışanlara kurum tarafından tanımlanan Sağlık Teknisyen Yardımcılığı kadrosu verildiğini ve bu kadroya giyecek yardımı ödemesi yapılabilmenin mümkün olamadığı ifade edildi.

Sendikamızdan Hukuki Kazanım

Sendikamızdan Hukuki Kazanım

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinde Türk Sağlık-Sen üyesi bir Anestezi teknisyeninin, ameliyathaneden hasta sedyesini çıkarırken ıslak zemin nedeniyle düşerek elinde kırması sonucunda, Türk Sağlık-Sen tarafından idarenin kusurlu olduğu, çalışanın üç ay rapor alması ve döner sermayeden mahrum kalması nedeniyle 1500 TL Maddi, yaşadığı elem acı ve üzüntü nedeniyle de 4500 TL manevi tazminat davası açıldı.

Yetki Süreci Bitti Yola Devam

Yetki Süreci Bitti Yola Devam

2015-2016 Yetki sürecini geride bıraktık. Şube olarak 2687 üye sayısı ile hem Ege Üniversitesi Hastanesinde, hem Dokuz Eylül Hastanesinde üye sayımızı artırarak yetkili olma onurunu yaşadık.

Diyetisyenler Gününü Kutladık

Diyetisyenler Gününü Kutladık

6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü etkinliği çerçevesinde kurumlarımızda çalışan diyetisyenlerimizin gününü etkinliği çerçevesinde kurumlarımızda çalışan diyetisyenlerimizin gününü kutladık.

Yetkiliyiz

Yetkiliyiz

2016 Yetki sürecini geride bıraktık. Üye sayısının bu yılda artıran şubemiz her gün artarak büyümekte ve ailemize yeni katılan üyelerimizle gittikçe güçlenmektedir. Özverili çalışmalarından ötürü böyle bir dönemde zoru başaran tüm Yönetim Kurulu Üyelerimize, Temsilcilerimize teşekkür ediyoruz.

Hemşireler Gününü Kutladık

Hemşireler Gününü Kutladık

Hemşirelik haftası ve anneler günü etkinliği çerçevesinde şube olarak alanımızda olan Ege Üniversitesi Hastanesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Katip Çelebi Üniversitesi Hastanesi çalışanlarımıza gül dağıttık.

Sağlık Teknikerleri ve Teknisyenleri Günü Kutlu Olsun

Sağlık Teknikerleri ve Teknisyenleri Günü Kutlu Olsun

Yurdumuzun dört bir yanında sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan, zor şartlara rağmen fedakarca görev yapan sağlık meslek örgütümüzün yine olmazsa olmazlarından Sağlık Teknikerleri ve Sağlık Teknisyenlerimizin hakkını bir gün anmakla ödememiz mümkün değildir.

 Ötekileştirerek Müjde Olmaz

Ötekileştirerek Müjde Olmaz

12.03.2016 tarihinde Başbakan’ın Kamuoyuna Sağlık çalışanlarına müjde olarak yansıtılan, doktorların emekli aylıklarının yükseltilmesi yıpranma payı ve şiddetle ilgili yeni düzenleme ile ilgili açıklamaları hakkında şubemizde Basın Açıklaması yaptık.

Döner Sermaye Adaletsizliği Son Bulsun İmza Kampanyası

Döner Sermaye Adaletsizliği Son Bulsun İmza Kampanyası

Türk Sağlık Sen Genel Merkezimin tüm yurt genelinde Döner Sermaye ek ödemelerinde yaşanan düşüşlere ve Döner Sermaye adaletsizliğine son vermek için başlattığı dilekçe ve imza kampanyasını İzmir Üniversiteliler Şubesi olarak 09.03.2016 tarihinde bünyemizdeki kurumlarda başlattık.

Kreş Ücretlerinde Tepkiye Devam

Kreş Ücretlerinde Tepkiye Devam

Ege Üniversitesi Hastanesi bünyesinde hizmet veren Anaokulları ve Kreş ücretlerinde Ekim ayından itibaren yaşanan sorunların giderilmemesi, Rektörlük makamının görüşme ve ücretlerin makul orana çekilmesi taleplerimize cevap vermemesi, velilere ücretleri yatırın yoksa sizi icraya veririz yada çocuğunuzun kaydını sileriz talepli yazıları üzerine 23.03.2016 tarihinde Başhekimlik önünde Sendikalar olarak basın açıklaması yaptık.

Ankara’da Yaşanan Terör Olayını Lanetledik

Ankara’da Yaşanan Terör Olayını Lanetledik

Ankara’nın göbeğinde 17 Şubat akşamı yaşanan hain saldırı için saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimiz için ve ülke genelinde yaşanan terör saldırılarını kınamak için 19.02.2016 tarihinde Ege Üniversitesi Hastanesi Poliklinikler önünde Basın Açıklaması yaptık.

 Ege Çalışanları İçin Önemli Kazanımlarımız

Ege Çalışanları İçin Önemli Kazanımlarımız

Sendika olarak açtığımız davalar, kurumsal girişimler ve görüşmelerimiz neticesinde çalışanlar lehine aşağıdaki konularla ilgili Hastane Yönetim Kurulu Kararı alınmıştır. Ocak ayı itibari ile alınan kararların tüm çalışanlara hayırlı olmasını diliyoruz.

Üyelerimize Sinema Etkinliği

Üyelerimize Sinema Etkinliği

08.01.2016 Cuma akşamı sosyal etkinlik kapsamında üyelerimizle sinemaya gittik. Yoğun tempoda çalışan Ege Üniversitesi Hastanesi ve Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi sağlık çalışanları stres attılar

Kreş ve Anaokulu Haktır. Kreşine Sahip Çık

Kreş ve Anaokulu Haktır. Kreşine Sahip Çık

09.11.2015 Tarihinde Ege Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı kreş ve anaokullarında yaşanan sorunlara, fahiş ücret artışlarına, kreşin yüksek gerilim hattı altında inşaa edilmesi ile ilgili velilerin yaşadığı tereddüt ve endişelere açıklama gelmemesine karşı sendikalar olarak alınan karar ile ortak basın açıklaması gerçekleştirdik.

Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi

Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi

Şube Başkanımız Yasemin ZENGİN 27-28 Kasım 2015 tarihinde Ankara İç Kale Otel’de Genel Merkez, Şube Başkanları, İl Temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen Başkanlar Kurulu Toplantısı sonuç bildirgesi ile ilgili değerlendirilmelerde bulundu.

Engelleri  Kaldırın

Engelleri Kaldırın

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde engelli kamu çalışanlarımızın sorunlarını dile getirdik. Engelli kamu çalışanlarımızın sorunlarının bir an önce çözüme kavuşmasını diliyoruz.

  Kreş ve Anaokulları Ücretlerine Tepki

Kreş ve Anaokulları Ücretlerine Tepki

23.11.2015 Tarihinde Kreş ve Anaokulları ücretlerine gelen fahiş zam oranına tepki ve ücretlerin geri çekilmesini talep etmek üzere Kreş ve Anaokulları önünde saat12.00’da velilerle toplanarak Rektörlüğe yürüdük. Saat 12.30’da Rektörlük önünde basın açıklaması yaptık. Kreş ve Anaokulları ücretleri veliler için makul orana çekilene kadar mücadelemize devam edeceğiz.

Sağlıkta Şiddet Bitsin

Sağlıkta Şiddet Bitsin

Sağlıkta şiddet her gün artarak devam ederken 09.09.2015 tarihinde Ege Üniversitesi hemşiremiz, kuduz tanısı ile acile müracaat eden hastaya tedavi için müdahale ederken hasta tarafından darp edildi.

Sağlık Çalışanları Olarak Terörü Lanetledik

Sağlık Çalışanları Olarak Terörü Lanetledik

Son günlerde artan terör olayları milletimizi tarifi mümkün olmayan derin acılar içine sokmuştur. Eli kanlı terör örgütü PKK tarafından haince şehit edilen vatan evlatlarımız için ve terörü lanetlemek için 09.09.2015 tarihinde saat 10.30’da Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi çalışanları ile Klinikler önünde, saat 12.30’da Ege Üniversitesi Hastanesi Poliklinikler önünde çalışanlarla beraber tepkimizi ortaya koyduk.

Lisans Tamamlamada Belirsizlikler Giderilmeli

Lisans Tamamlamada Belirsizlikler Giderilmeli

Şube Başkanımız Yasemin ZENGİN lisans tamamlama ile ilgili yaşanan sıkıntılar, belirsizlikler YÖK ve Sağlık Bakanlığı’nın sitelerinde, lisans tamamlamaya müracaat edecek sağlık çalışanlarının soruları ile ilgili detaylı bilgi olmaması ve tüm bu sorunlarla alakalı ortada yaşanan kaos ve söylemlerle ilgili basın açıklaması yaptı. Basın haberlerimiz ve açıklamamız;

Acil Servislere Çeki Düzen Verilsin

Acil Servislere Çeki Düzen Verilsin

Acil servislerde yaşanılan sorunlar, ortamdaki düzensizlik, güvenlik zafiyeti nedeniyle her gün birkaç sağlık çalışanımızın darp edilmesi dibi sorunlara dikkat çekmek için ve acil servislere acil çeki düzen verilmesi için yaptığımız haber medyada geniş yankı buldu.

Döner Sermaye Zaferi

Döner Sermaye Zaferi

25 Haziran 2015’te Ege Üniversitesi Hastanesi’nde gelirlerin düştüğü bahane edilerek düşürülen döner sermayeler için yaptığımız Basın Açıklaması ve Temmuz ayında da bu durumun devam etmesi durumunda greve gideceğimiz çağrısı üzerine de çalışanların döner sermayeleri temmuz ayında normal düzeye çekildi ve kesintiden vazgeçildi.

 9 Eylül Hemşire Kadro Duasına Çıktı

9 Eylül Hemşire Kadro Duasına Çıktı

Dokuz Eylül Üniversite Hastanesinde; hemşire sayısı göz önünde bulundurulmadan ameliyatlar yapılmakta, yetersizlik umursanmadan hasta yatırılmakta ve bunun karşılığında da verimli ve sağlıklı hizmet beklenmektedir.

Döner  Sermayeden Yapılan Kesintilerimiz İçin Eylemdeydik

Döner Sermayeden Yapılan Kesintilerimiz İçin Eylemdeydik

25 Haziran 2015'de, 'Kurum gelirlerinin düştüğü' ne dair bir bahaneyle döner sermayelerimizden yapılan kesintilerimizi protesto etmek amacıyla başta Türk Sağlık Sen başta olmak üzere Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası ve Genel Sağlık İş sendikasının katılımıyla Ege Üniversitesi Başhekimliğinin önünde sesimizi yükselttik.

Yetki Kutlaması

Yetki Kutlaması

Toplantımıza Değerli Genel Başkanımız Sayın Önder KAHVECİ, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mustafa GENÇ, Türk Sağlık Sen 1 Nolu Şube Başkanımız Ahmet DOĞRUYOL, Manisa Şube Başkanımız Rıdvan MUTLU, Türk Sağlık Sen 2 Nolu Şube Başkanımız Şenol ATICI, Türk Büro Sen Şube Başkanımız Nebi YAY katılım sağlayarak bizleri onurlandırmışlardır.

Hemşireler Haftasını Kutladık

Hemşireler Haftasını Kutladık

12-18 Mayıs Hemşireler Haftası etkinliği çerçevesinde hemşirelerimizin gününü kutladık. Ege Üniversitesindeki ve Dokuz Eylül Üniversitesindeki hemşirelerimize gül dağıttık.

 Dr. Ersin ASLAN'ı Andık

Dr. Ersin ASLAN'ı Andık

17 Nisan 2012 tarihinde Gaziantep’te görevi başında hasta yakını tarafından katledilen görev şehidimiz Dr. Ersin ASLAN ‘ı,İzmir Tabip Odası, STK’ lar ve çalışanlarla beraber Dokuz Eylül Hastanesi bahçesindeki temsili anıtı önünde andık.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörünü Ziyaret Ettik

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörünü Ziyaret Ettik

Faaliyet alanımız içinde yer alan Üniversite hastanelerimizden Katip Çelebi Üniversitesi’nde üyelerimizin çalışma alanları ve şartları ile ilgili taleplerini bize iletmeleri üzerine 03.04.2015 tarihinde Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Galip AKHAN’ ı makamında ziyaret ettik.

Ege Üniversitesi'nde 1 Gün İş Bıraktık

Ege Üniversitesi'nde 1 Gün İş Bıraktık

11.02.2015 Çarşamba günü Ege Üniversitesi’nde çalışan hemşirelerimiz ve tüm sağlık çalışanlarının çalışma alanı ve uygulamada yaşadıkları sorunlar ile ilgili 1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirdik.

CHP Muğla Milletvekilinden Sendikamıza Ziyaret

CHP Muğla Milletvekilinden Sendikamıza Ziyaret

14.01.2015 Tarihinde Ege Üniversitesi’nde çalışan hemşirelerin sorunlarını dile getirmek için yaptığımız basın açıklamasında bize destek veren CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin DEMİR eylemden sonra sendikamızı ziyaret etti.

 Hemşireler Kan Ağlıyor

Hemşireler Kan Ağlıyor

14.01.2015 Tarihinde Ege Üniversitesi Hastanesi’nde, Çocuk Hastanesi hemşire üyelerimiz ve hastanenin diğer kliniklerinde çalışan hemşirelerimizin sorunlarını ve sesini duyurmak için Çocuk Hastanesi önünde tüm hemşirelerimiz için basın açıklaması ve eylem yaptık.