Haberler

Kahveci: Kamu Ürkekliği Bırakmalı

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 14,052 defa okundu
Kahveci: Kamu Ürkekliği Bırakmalı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda gerçekleştirilen Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Konseyi toplantısına Türkiye Kamu-Sen adına Genel Başkanımız Önder Kahveci katıldı. Bakanlık temsilcileri ile sosyal tarafların katıldığı toplantıda meslek hastalıkları, radyoloji çalışanlarının çalışma koşulları, iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları ele alındı.

Toplantıda konuşan Genel Başkanımız Önder Kahveci kamuda iş sağlığı ve g2üvenilği konusunda denetim açısından yaşanan sıkıntılara dikkat çekerek “ hastaneler iş sağlığı ve güvenliği açısından çok tehlikeli sınıfta. Fakat kamu hastaneleri iş sağlığı ve güvenliği konusunda denetimden çok uzak. Kamu bu konuda hassas davranmıyor. Kamu idaresi bu meseleye ürkek yaklaşıyor. Kayseri’de radyoloji çalışanları kansere yakalandı. Konseyinde bu meselede ciddi bir tutum almasına rağmen kamu hastanelerinde bu açıdan bir denetleme 6 ay geçmesine rağmen yapılmadı. ' dedi.

Konseyde işyeri kaynaklı olduğu açık olan (Silikozis gibi) meslek hastalıkları ile ilgili tespit ve tazminatlarda bürokrasi ve hukuk süreçlerinin azaltılmasına yönelik alınan kararı da olumlu bulduğunu kaydeden Genel başkanımız Önder kahveci “ Kamuda diş protez teknisyenleri laboratuvarlarda kalabalık olarak çalışıyorlar ve kimyasallara bu tür hastalıklara maruz kalıyorlar. Bunun önüne geçmek için önlem alınması lazım, bu hastalıklara yakalanan çalışanlar içinde süreçlerin kolaylaştırılması çok önemlidir' dedi.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre hergün 31 sağlık çalışanını şiddete maruz kaldığını belirten Genel Başkanımız Önder Kahveci İş Sağlığı ve Güvenliği Konseyi’nin sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddetin önüne geçilmesi adına bu konuyu gündemine alması ve çalışma yapılmasını talep etti. 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda gerçekleştirilen Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Konseyi toplantısına Türkiye Kamu-Sen adına Genel Başkanımız Önder Kahveci katıldı. Bakanlık temsilcileri ile sosyal tarafların katıldığı toplantıda meslek hastalıkları, radyoloji çalışanlarının çalışma koşulları, iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları ele alındı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda gerçekleştirilen Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Konseyi toplantısına Türkiye Kamu-Sen adına Genel Başkanımız Önder Kahveci katıldı. Bakanlık temsilcileri ile sosyal tarafların katıldığı toplantıda meslek hastalıkları, radyoloji çalışanlarının çalışma koşulları, iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları ele alındı.