Haberler

Kamu Çalışanını Yok Edip Hükümet Memurluğu Getirmek İstiyorlar

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 15,477 defa okundu
Kamu Çalışanını Yok Edip Hükümet Memurluğu Getirmek İstiyorlar
Genel Başkanımız Önder Kahveci sendikal çalışmalar kapsamında Balıkesir’i ziyaret ederek Balıkesir Şubemizin gerçekleştirdiği işyeri temsilcileri toplantısında katıldı.

Açılışını Balıkesir Şube Başkanımız Musa Bilal’in yaptığı toplantıda bir konuşma yapan genel Başkanımız Önder Türkiye ve kamu çalışanlarının gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.  Genel Başkanımız kamu çalışanlarına dayatılmak istenen performans sistemini asla kabul etmeyeceklerine dikkat çekerek “ Kamuda performans dönemine geçerek çalışanın geleceğini amirinin iki dudağı arasına sıkıştırmak istiyorlar. Objektiflikten uzak puan değerlendirmeleri ile kamu çalışanlarını kolayca işten atmayı hedefliyorlar. Kısacası kamu çalışanını yok edip hükümet memurluğu getirmek istiyorlar. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir' dedi.

“ÇALIŞMA BAKANI, VEKİLLER İLE BİZİ KARIŞTIRIYOR'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun memurların dokunulmazlığı var sözlerini eleştiren Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “Gündemimizden düşmeyen iş güvencesi meselesi var. Geçmişten bugüne kadar biz iş güvencemizin kamu çalışanları açısından memurlar açısından önemli bir kazanım olduğunu ifade ederek bugünlere geldik. Siyasi iktidarlar da ülkede kamu çalışanlarının iş güvencesinin kaldırılmasını ifade ettiler. Geçmiş yıllarda Cumhurbaşkanı’nın, Başbakanlığı döneminde gündeme geldi. Şimdi de yeni Çalışma Bakanımız ilk açıklamalarından birinde ‘Dokunulmazlığı ve ayrıcalığı olan memur yapısı olmamalı’ diyor. Sayın Bakan herhalde milletvekilleri ile bizi karıştırmış. Bizim var mı dokunulmazlığımız ? Şu an itibariyle madem kamu çalışanlarının dokunulmazlığı varsa 100 bin tane kamu çalışanı açıkta, 50 bin tanesi de ihraç edilmiş durumda. Kamuoyunu yanlış yönlendirmemek lazım. Doğruları söylemek lazım. Sayın Bakan yanlış söylemiş. Sayın Bakan 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu açsın baksın orada kamu çalışanlarının sınırsız iş güvencesi var mı ? Her sene değişik suçlardan dolayı kamu görevlilerinin iş akitleri feshediliyor' dedi.

Kamuya mülakatla alımında son derece yanlış olduğuna dikkat çeken Genel Başkanımız Önder Kahveci sözlerini şöyle tamamladı: "Kamuya alımda mülakat torpil demektir. Adaleti ve hakkaniyeti yok etmektir. Milletin devlete olan güvenini ve inancını derinden sarsmaktır. Ayrıca mülakatla iddia edildiği gibi kamuya girmesi sakıncalı kişileri tespit etmek mümkün değildir. Bu yüzden memur alımlarında KPSS ve güvenlik soruşturması esas alınmalıdır."
Genel Başkanımızın konuşmasının ardından Balıkesir şubemizin emekliye ayrılan üyelerine plaket töreni yapıldı.


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Genel Başkanımız Önder Kahveci sendikal çalışmalar kapsamında Balıkesir’i ziyaret ederek Balıkesir Şubemizin gerçekleştirdiği işyeri temsilcileri toplantısında katıldı. Genel Başkanımız Önder Kahveci sendikal çalışmalar kapsamında Balıkesir’i ziyaret ederek Balıkesir Şubemizin gerçekleştirdiği işyeri temsilcileri toplantısında katıldı. Genel Başkanımız Önder Kahveci sendikal çalışmalar kapsamında Balıkesir’i ziyaret ederek Balıkesir Şubemizin gerçekleştirdiği işyeri temsilcileri toplantısında katıldı. Genel Başkanımız Önder Kahveci sendikal çalışmalar kapsamında Balıkesir’i ziyaret ederek Balıkesir Şubemizin gerçekleştirdiği işyeri temsilcileri toplantısında katıldı.