Haberler

Mahkeme: Geçici Görevlendirmede İkametgâh Taşıma Yolluğa Engel Değildir.

/ Kazanımlar Yazdır
Bu haber 17,851 defa okundu
Mahkeme: Geçici Görevlendirmede İkametgâh Taşıma Yolluğa Engel Değildir.
Nevşehir Kozaklı’da görev yapan bir üyemizin Ürgüp’e geçici görevlendirilmesi üzerine geçici görev harcırahı talebinin idare tarafından geçici görevlendirilen yere ikametgahını taşıdığı için reddedilmesi üzerine sendikamız tarafından dava açıldı.

Davayı görüşen Kayseri İdare mahkemesi verdiği kararda idarenin yaptığı savunmada geçici görevlendirilen yere ikametgahının taşıdığı için yemek ve konaklama masrafı olmayacağından dolayı geçici görev harcırahı ödenmediği yönündeki savunmasına dikkat çekildi.

Mahkeme verdiği kararda Mahkeme davacının ikametgahını geçici görevlendirildiği il merkezine taşıdığı ileri sürülse de, bu hususun geçici görev yolluğu ödenmesinde bir öneminin bulunmadığına vurgu yaptı.

Mahkeme ayrıca memuriyet mahalli dışında görevlendirilen memura geçici görev yolluğu ödeneceği kurulanı hatırlatarak yolluksuz olarak görevlendirme gibi bir durumun kanuna uygun olmadığını belirterek red işleminin iptaline ve ödenmeyen harcırah tutarının yasal faizi ile birlikte ödenmesine hükmetti.