Haberler
Kaşıkla Verip Kepçeyle Geri Alıyorlar

Kaşıkla Verip Kepçeyle Geri Alıyorlar

Türk Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Rıtvan Mutlu, Genel Merkezimiz tarafından hastanelerde alınan muayene katılım payının vatandaşın cebine nasıl yansıdığı ile ilgili yapılan araştırma sonucunu açıkladı. Mutlu, katılım paylarının tamamen kaldırılması gerekirken %60'a varan oranlarda zam yapılmasının kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanına Kamusenden Tebrik Ziyareti

Büyükşehir Belediye Başkanına Kamusenden Tebrik Ziyareti

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği’ne bağlı sendikaların şube başkanları Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün makamını ziyaret etti. Başkan Ergün’ün her zaman yanında olduklarını belirten sendika başkanları, ‘2016 Yılı En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanları’ araştırmasında ikinci sırada yer almasından dolayı da kendisini tebrik etti.

Bu Rezaletin Hesabı Verilmelidir

Bu Rezaletin Hesabı Verilmelidir

Türk Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Rıtvan Mutlu, genel merkez tarafından bastırılan ve üstünde Türkiye haritası, Türk bayrağı, TBMM ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silueti ile “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözünün yer aldığı 2017 takvimlerinin Manisa Devlet Hastanesi'nin bazı servislerinde imha edildiğini iddia ederek, hukuki yollara başvuracaklarını söyledi.

Polislerimize Destek Verdik

Polislerimize Destek Verdik

Türk Sağlık Sen Manisa Şubesi yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek polislere karanfil dağıttı ve başsağlığı diledi. Polisin her zaman yanında olduklarını belirten sağlıkçılar her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.

Biz Çok Güçlü Bir Aileyiz

Biz Çok Güçlü Bir Aileyiz

Türk Sağlık-Sen Manisa Şubesi, genel merkez yöneticilerininde katılımıyla 17 ilçemizde bulunan işyeri temsilci toplantımızı Akhisar'da gerçekleştirdi.

En Ağır Cezayı Alsınlar

En Ağır Cezayı Alsınlar

Türk Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Rıtvan Mutlu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamuda başlayan açığa alma işlemlerinde hukuk devleti ilkeleri doğrultusunda somut ve gerçeğe dayalı olmayan bilgi ve belgelere itibar edilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

Acil Servis Kız Bakma Yeri Değil

Acil Servis Kız Bakma Yeri Değil

Türk Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Rıtvan Mutlu, hastanelerin acil servislerinin kız bakma yeri değil, vatandaşa hayati müdahalelerde bulunurken kendi sağlıklarını ve hayatlarını riske atan sağlık çalışanlarının hizmet ürettikleri yerler olduğunu söyledi.

Ebeler Haftası Buruk Kutlanıyor

Ebeler Haftası Buruk Kutlanıyor

Nöbet tutulan güne göre yıpranma payı verilmesi, doktorlarımızın emekli maaşlarının kısmen yükseltilmesi, Zorunlu mali sorumluluk sigortasının tek elden yapılması, normal doğumda anne ve bebeğe zorunlu sigorta yapılması gibi düzenlemelerin yer aldığı Torba Yasa Tasarısının gündemde olduğu bir zaman diliminde 21-28 Nisan Ebeler Haftasını karşılıyoruz.

112 Çalışanları Yemek Mağduru

112 Çalışanları Yemek Mağduru

Ağustos ayında imzalanan 3. Dönem toplu sözleşmede mutabakat altına alınan ve eline yüzüne bakılabilecek bir durumda olan tek önemli anlaşma maddesi her ne kadar günümüz ekonomik şartlarına çokta uygun olmasa da112 çalışanlarına yemek yardımının nakdi olarak ödenecek olmasıydı.

Şubemizden Huzur evine Ziyaret

Şubemizden Huzur evine Ziyaret

Türk sağlık Sen Manisa Şubesi Kadın Kolları üyeleri ve Türk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Rıtvan Mutlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi İsmail Cider Huzurevi ve Dinlenme Evini ziyaret ederek huzurevi sakinlerini sevindirdi.

Sendika Üyesi Emekçi Kadına Nöbet Yerinde Sürpriz Kutlama

Sendika Üyesi Emekçi Kadına Nöbet Yerinde Sürpriz Kutlama

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Türk Sağlık Sen Şubesi, ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Türk Sağlık Sen’in 18’inci üyesi aynı zamanda ilk kadın üyesi ve mesleğinde de 18’inci yılında olan Ebe Hemşire Nilgün Kurtulan’a nöbet tuttuğu 1 Nolu 112 Acil Servis İstasyonu’nda ziyaret ederek sürpriz gerçekleştirdi. Kurtulan’a Şube Başkanı Rıtvan Mutlu plaket ve çiçek takdim etti ve nostaljik radyo hediye etti.

Aile Hekimi Üyemize Yapılan Saldırıyı Kınadık

Aile Hekimi Üyemize Yapılan Saldırıyı Kınadık

Manisa'da 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan üyemiz Dr.Seval Erkal, evlilik raporu için yalnız gelen vatandaşa eşinin de gelmesi gerektiğini söyleyince önce sözlü, sonra da fiziksel saldırıya maruz kaldı. Bu çirkin salıdıyı haber alan sendika başkanı Rıtvan Mutlu, aile sağlığı merkezine giderek basın açıklaması yaparak bu çirkin saldırıyı kınayıp üyemize geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Rıtvan Mutlu'dan 'Malum-Sen'den Entrikalar'

Rıtvan Mutlu'dan 'Malum-Sen'den Entrikalar'

Türk Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Rıtvan Mutlu, Türk Sağlık-Sen olarak alışkanlıklarının mücadele, eylem ve yeni kazanımlar olduğunu belirtirken, Malum-Sen'in ise alışkanlığının memura ihanet olduğunu,sürekli memurla uğraşarak verilen zamları, enflasyon oyunlarıyla iade etmek olduğunu vurguladı. Başkan Mutlu'nun yapmış olduğu basın açıklaması şöyle;

Mustafa Genç Manisa'yı Ziyaret Etti

Mustafa Genç Manisa'yı Ziyaret Etti

Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Genç, bir dizi ziyaret için geldiği Manisa'da TBMM'de yapılan bütçe görüşmelerine yönelik açıklamalarda bulundu. Memura yüzde 12 zam istediklerini belirterek, bütçeden memur için pay ayrılması talebinde bulundu.

Oyalamayın, Somut Adımlar Atın

Oyalamayın, Somut Adımlar Atın

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Rıtvan Mutlu, genel merkezimizin gerçekleştirdiği 112 çalışanlarının, mesleki, özlük ve çalışma ortamı ile ilgili sorunların ve taleplerin tartışıldığı, tespit ve çözüm önerilerinin sunulduğu çalıştay ile ilgili olarak değerlendirmede bulundu.