Haberler

Meydanlara İnemeyenler Memurun Temsilcisi Olamazlar

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 44,324 defa okundu
Meydanlara İnemeyenler Memurun Temsilcisi Olamazlar
Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Ümit Turhan ile birlikte Balıkesir'i ziyaret ettiler.
Balıkesir Şube Başkanımız Musa Bilal ve şube yönetim kurulu ile birlikte kurumlarda çalışanlar ve idarecilerle görüşmeler gerçekleştirdiler.
 
Kurum ziyaretlerinin ardından Balıkesir şubemiz tarafından işyeri temsilcileri toplantısın gerçekleştirildi. Balıkesir Şube Başkanımız Musa Bilal'ın gerçekleştirdiği açış konuşmasının ardından kürsüye gelen Genel Başkanımız Önder Kahveci sözlerine ebediyete intikal eden teşkilat mensuplarımızı anarak başladı.
 
Sendikal Mücadele Yürekli Adamların İşidir.
Genel Başkanımız Türkiye Kamu-Sen'in 22 yıldır verdiği mücadeleye dikkat çekerek " Sendikal mücadele birilerine makam sağlama yeri değildir. Sendikal mücadele yürekli adamların işidir. Adaletin sağlanması ve demokrasinin uygulanması mücadelesidir. Haksızlığa karşı dilsiz şeytan olmamak vardır. İşte Türkiye Kamu-Sen'liler 22 yıldır haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan olmadılar asla olmayacaklardır. Değerlerimiz üzerinden sendikacılık yapıyoruz. Bizim gizli ajandamız yok. Milletin birliği ve bütünlüğü, çalışanların insanca yaşam koşullarına kavuşması ve refah seviyelerinin yükseltilmesi için mücadelemizi veriyoruz " dedi.
 
Çalışan hakları için meydanlara inmeyenlerin memurun temsilcisi olamayacağına dikkat çeken Genel Başkanımız Önder Kahveci " Kamu çalışanlarının hali yetkili sendikanın, konfederasyonun umurunda değil. Şuan itibarıyla 2 milyon 600 kamu çalışanı içerisinde bir memnuiyet anketi yapın. Çalışma şartlarını sorun. Çalışanların tükenmişlik sendromu ile karşı karşıya olduğu ortaya çıkacaktır. Peki buna karşı yetkili konfederasyon ne yapıyor sorusunun 2.6 Milyon kamu çalışanı sormalıdır. Şimdi siyaset ve bürokrasi ile yetkiyi elde edenler Atatürk'ün söylediği gibi geldikleri gibi gideceklerdir. Meydanlarda demokratik tepkinin ne olduğu bilmeyenler Türkiye'de kamu çalışanların temsilcisi olamazlar. Çalışan hakkı için alana çıkmayan, polisten biber gazı yemeyenlerden olmaz. Ben bunlara diyorum ki, çıkın adam gibi sendikacılık yapın ama bunlar onu yapamazlar. Bunların çalışan hakkı için alanlara çıktığı bir tarih yok. Gören, duyan varsa bize de söylesin. " dedi.
 
En Rezil Toplu Sözleşmeyi Yaptılar
Son 50 yılın en rezil toplu sözleşmesinin yapıldığını belirten Genel Başkanımız Önder Kahveci sözlerini şöyle sürdürdü: 50 yılın en iyi sözleşmesini yaptık diyorlar bende diyorum ki 50 yılın çalışanlar açısından en rezil toplu sözleşmesini kapalı kapılar ardında yaptınız. 3 günde bin talebimi konuştular. Bu durum moda ifadeyle insanın fıtratına aykırı. Sonuçta ne oldu kaybeden kamu çalışanları oldu. Eğer bunlarda biraz onur varsa, biraz ahlaklıysalar, eğer biraz erdemlilik varsa " Biz bir hata ettik. Türkiye Kamu-Sen'le beraber bizde ek zam talebi istiyoruz. desinler. En azından bunu yapsınlar. 
 
Genel Başkanımızın konuşmasının ardından işyeri temsilcilerimiz ve emekli üyelerimiz için plaket töreni düzenlendi.

Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Ümit Turhan ile birlikte Balıkesir'i ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Ümit Turhan ile birlikte Balıkesir'i ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Ümit Turhan ile birlikte Balıkesir'i ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Ümit Turhan ile birlikte Balıkesir'i ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Ümit Turhan ile birlikte Balıkesir'i ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Ümit Turhan ile birlikte Balıkesir'i ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Ümit Turhan ile birlikte Balıkesir'i ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Ümit Turhan ile birlikte Balıkesir'i ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Ümit Turhan ile birlikte Balıkesir'i ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Ümit Turhan ile birlikte Balıkesir'i ziyaret ettiler.