Haberler

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 10,510 defa okundu
Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
Genel Başkanımız Önder Kahveci’nin öğretmenler günü nedeniyle yayınladığı mesajdır:

Tarih boyunca öğretmenler, bilginin, sevginin ve barışın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Üzerimizdeki emekleri hiçbir şeyle ölçülemeyecek olan öğretmenlerimizin haklarını ödeyebilmemiz mümkün değildir. 
Gelecek nesilleri yetiştiren, onları ilim, irfan sahibi yaparak, vatana ve millete hayırlı kuşaklar inşa eden öğretmenlerimizin vatanımızın bekası ve milletimizin varlığı açısından da taşıdıkları önem hiçbir şeyle kıyas götürmez. 

Ancak öğretmenlerimizin özverili ve gayretli çaba ve çalışmalarına rağmen, hala sorunlarının altında ezildiklerini görmek bizim için son derece üzüntü vericidir. Genç nüfusun büyük bir orana sahip olduğu ülkemizde bu gençliğe yön verecek olan öğretmenin meselesi, memleketin en önemli meselesidir. İnsan eğitmek gibi yüce ve kutsal bir görevi ifa eden öğretmenlerimizin mali ve özlük haklarında yaşadıkları sıkıntılar bir an önce giderilmeli, öğretmenlerimize rahat ve huzurlu bir şekilde hizmet üretebilecekleri ortamlar sağlanmalıdır. 24 Kasım öğretmenler gününün sadece göstermelik olarak kutlama yapılan bir gün olması yerine, öğretmenlerin sorunlarının çözümü için somut adımların atıldığı bir gün olması temennisiyle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. 
Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve görevlerini yerine getirirken hainler tarafından katledilen şehit olan öğretmenler olmak üzere ebediyete göç edene öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.  
Ülkemizin dört köşesinde çalışmakta olan veya emekliye ayrılmış bulunan tüm öğretmenlerimize sağlık ve başarı dileklerimizle saygılar sunuyoruz.