Haberler

OYAK’tan Başvurumuza Cevap

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 22,373 defa okundu
OYAK’tan Başvurumuza Cevap
Türk Sağlık-Sen olarak OYAK Genel Müdürlüğüne bir başvuru yapmış Sağlık Bakanlığı’na devredilen Askeri Hastanelerdeki personellerin durumunun netliğe kavuşturulması istemiştik .

Başvuruda devredilen personelin OYAK üyeliğinin ve aidat ödemelerinin ne şekilde gerçekleşeceği konusunda bilgi verilmesi  ve ayrıca devredilen personelin OYAK’dan çıkmak istemesi halinde üyelikten ayrılış işlemlerini ne şekilde yapacağı ve yapmış olduğu ödemelerin iadesini ne şekilde ve hangi oranlarda alacağı hususunda sendikamıza bilgi verilmesi talep edildi. 
OYAK tarafından verilen cevapta OYAK Kanunu uyarınca üyelik ilişkisi devam ederken çıkış talebi ile üyeliğin sona erdirilmesinin hukuken mümkün olmadığına dikkat çekilerek “ Sağlık Bakanlığı’na devredilen personelin devredildikleri kurum ile ilişkilerinin kesilmesi durumunda ilişki kesme evrakı ile Kuruma başvurmaları halinde OYAK tarafından gerekli işlemlerin başlatılacaktır' denildi.
OYAK’tan verilen cevapta kesintilerin ve diğer işlemlerinde OYAK Kanunu çerçevesinde yapılmaya devam edileceği devredilen personel için herhangi bir değişiklik olmayacağı belirtildi.