Haberler

Paramedikler Günü Kutlu Olsun

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 26,327 defa okundu
Paramedikler Günü Kutlu Olsun
Acil sağlık hizmetlerinin sunumunda büyük bir özveri ile hizmet üreten Paramedik arkadaşlarımızın 22 Aralık Paramedikler Günü kutlu olsun.

İnsanları hayata tutunmalarını sağlayan Paramedikler bugün birçok sıkıntı ile baş başa bırakılmışlardır. İnsan hayatı için yaptıkları hizmetlerin karşılığı asla ödenmez, fakat ne yazık ki tüm sağlık çalışanlarının sorunlarının göz ardı edildiği gibi Paramediklerin sorunlarına da kulak tıkandığı bir dönemi yaşıyoruz.
 
İş yoğunluğu had safhaya ulaşmıştır. Şiddet ve sıklıkla ambulans kazaları nedeniyle hayat kurtaran Paramedikler her vakaya gittiklerinde hayatlarından endişe eder bir hale gelmişlerdir. Acil olarak nitelendirilen tüm kamu hizmetlerinin sunan kamu çalışanları (itfaiye, polis v.b) görev esnasında hayatını kaybetmesi nedeniyle görev şehidi sayılırken 112 acil çalışanları ise bu değerlendirmenin dışında tutulmaktadır. Aileler mağdur edilmektedir.
 
112 İstasyonları ve ambulansların daha uygun nitelikte hizmet sunmaya müsait hale getirilmesi gerekmektedir.
 
Temel ihtiyaçlar olan yemek ve kıyafet temininde bile sıkıntılar yaşanmaktadır.
 
Türk Sağlık-Sen olarak tüm sorunların çözüme kavuştuğu, güvenli ve huzur verici bir çalışma hayatı dileğiyle tüm paramediklerin 22 Aralık paramedikler gününü kutluyor, insanları hayatta tutmak için hizmet verirken şehit olan paramedik arkadaşlarımızı rahmetle anıyoruz.