Haberler

Rakamlar ve Mücadele Çalışanlara Gerçeği Gösteriyor

/ Türk Sağlık Sen Yazdır
Bu haber 14,918 defa okundu
Rakamlar ve Mücadele Çalışanlara Gerçeği Gösteriyor
Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Hasan Şirin ve Mehmet Ali Çakal Konya, Niğde, Karaman ve Aksaray şubelerimizin Konya’da gerçekleştirdiği işyeri temsilcileri toplantısına katıldılar.

Toplantıda ilk olarak Konya Şube Başkanımız Hamza Olgun, Aksaray şube Başkanımız Taner Kara, Niğde Şube Başkanımız Adnan Özer ve Karaman şube Başkanımız Nedim Ünal birer selamlama konuşması yaptılar. 

 Konuşmaların ardından kürsüye gelen Genel Başkanımız Önder Kahveci Türkiye gündemini değerlendirerek' Türkiye’nin geldiği noktada milli bilinci yüksek insanlara ihtiyacımız var yani vatansever insanlara ihtiyacımız var. Türkiye vatanın ve milletin ne demek olduğunu bilmeyenlerle geleceğe yürüyemez. İşte Türkiye Kamu-Sen tam bu noktadan hareketle kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür.  25 senedir kutlu bir mücadele yürütüyoruz. Vatan  ve millet için sevdamızla sendikacılık yapıyoruz' dedi.

Çalışma hayatında sıkıntılara değinen Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Memurlar çalışma hayatında sürekli sorunlarla uğraşıyorlar. Bakınız 2003’lü yıllarda kamu personel reformu diye bir şey ortaya attılar. O zamanki Cumhurbaşkanı veto etmişti. Ondan sonrada sürekli kamuda reform diyorlar. Şimdide memurluk tapulu mal değil, reform yapacağız demeye başladılar. Hepsindeki tek amaçları var. Memurun iş güvencesini elinden alıp, istediği kamu çalışanını tazminatını verip işten çıkarmak. Ama biz buna asla müsaade etmeyeceğiz. Yandaşı, sarısı bu işe alkış tutsa da biz mücadele edeceğiz ve iş güvencemize dokundurtmayacağız.' dedi. 


Yandaş sendikanın kamu çalışanlarına sürekli kaybettirdiğine dikkat çeken Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Sendikacılıkta kimin nasıl mücadele ettiğini anlatmaya fazla gerek yok. Rakamlar her şeyi gayet net biçimde gösteriyor. Türkiye Kamu-Sen’in yetkili olduğu ve toplu görüşme yapıldığı 7 yılda hükümetin ilk teklif ettiği zam oranı toplamda yüzde 66.96 fakat Türkiye Kamu-Sen yüzde 219.58 zam yapılmasını sağladı. Memur-Sen’in yetkili olduğu ve toplu sözleşme yapıldığı 7 yılda ise hükümetin ilk teklifi yüzde 65.51 Memur-Sen yüzde 102.93 zam yapılmasını sağlayabildi. 7 yıllık süreçler karşılaştırıldığın da Türkiye Kamu-Sen memura bunlardan iki kat daha fazla kazandırdı.  2015’te imzaladıkları 20 maddenin hayata geçmemesine rağmen sesini çıkarmayan ve attığı imzanın takipçisi olmayanda Memur-Sen. Kısacası ne mücadele ediyorlar ne de pazarlıktan anlıyorlar. Sürekli fiyasko bunların tek yaptıkları iş. Onun için kamu çalışanları sendika tercihlerini değerlendirirken oturup düşünmeli, bunları hesaba katmalı ve öyle kararını vermelidir.' dedi. 


Genel Başkanımız konuşmasının sonunda işyeri temsilcilerimize seslenerek sözlerini şöyle tamamladı: Bizim mücadelemiz hak ve hakikat mücadelesidir. Çalışanın  mağduriyetlerini sonlandırma ve daha iyi çalışma hayatına kavuşmak için var gücümüzle çalışarak, haktan yana tavır sergilemektir. Kamu çalışanları, sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için üye seferberliği başlattıklarını belirterek tüm teşkilatımızı ve tüm çalışanları bu seferberliğe katılmaya çağırıyorum.


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Hasan Şirin ve Mehmet Ali Çakal  Konya, Niğde, Karaman ve Aksaray şubelerimizin Konya’da gerçekleştirdiği işyeri temsilcileri toplantısına katıldılar. Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Hasan Şirin ve Mehmet Ali Çakal  Konya, Niğde, Karaman ve Aksaray şubelerimizin Konya’da gerçekleştirdiği işyeri temsilcileri toplantısına katıldılar. Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Hasan Şirin ve Mehmet Ali Çakal  Konya, Niğde, Karaman ve Aksaray şubelerimizin Konya’da gerçekleştirdiği işyeri temsilcileri toplantısına katıldılar. Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Hasan Şirin ve Mehmet Ali Çakal  Konya, Niğde, Karaman ve Aksaray şubelerimizin Konya’da gerçekleştirdiği işyeri temsilcileri toplantısına katıldılar.