Haberler

Ramazan Ayı Bereket, Huzur ve Esenlik Getirsin

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 12,730 defa okundu
Ramazan Ayı Bereket, Huzur ve Esenlik Getirsin
Rahmet, bereket, mağfiret ve bağışlanmanın zamanı olan onbir ayın sultanı Ramazan ayına kavuşturan Yüce Allah’a (cc) şükürler olsun.

İnsanlara huzur ve esenlik getiren manevi atmosferi en yoğun şekilde yaşatan bu ay bir muhasebenin yapılmasına da vesile olacaktır.
Yüce kitabımız Kur’an’ın inmeye başladığı, camilerin tıklım tıklım dolduğu bu güzide zaman dilimini en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.
Hayatın hızlı ve karmaşık koşturması içerisinden sıyrılarak, bir ay boyunca da olsa sükûneti ve huzuru bulmaya çalışmalıyız.
Durumu iyi olmayanların, düşkünlerin, düşmüşlerin, başkasına muhtaç olanların hatırlanmasını sağlamalıyız.
Ramazan ayı merhametin ve yardımlaşmanın doruk noktaya ulaştığı eşsiz bir zaman dilimidir.
Sadece yeme içmeyi durdurma değil, sabrın da önemli bir özellik olarak hayatımızın içerisine girdiği bir andır.
Yüce Allah (cc) bizlere şöyle buyurmaktadır; “Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kur’an’ın indirildiği aydır. Öyle ise sizden Ramazan ayını idrak edenler onda oruçtutsun...' (Bakara, 185)
Günümüz insanlarının birçok problemle karşı karşıya oldukları bilinmektedir.
Bu sıkıntılardan bir ay bile olsa sabır ve şükür ile kurtularak manevi hazzı yaşamalı ve yaşatmalıyız. Kur’an ayı olan Ramazan’da bol bol Kur’an’ı okuyarak, dinleyerek, anlayarak hayatımıza tatbik etmeli, güzel ahlaklı kişiler olarak toplumu da güzelleştirmeliyiz.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.s.)’in “Bir kimse, ramazanın faziletine inanarak ve mükâfatını umarak oruç tutarsa, geçmiş günahları bağışlanır.' (Buhârî, Savm,6;) buyruğunu unutmayalım.
Mübarek Ramazan ayının çevrelediği huzur, mağfiret ortamının ülkemize, bütün İslam alemine yansımasını, esenlik dini olan yüce dinimiz İslam’ın kardeşlik anlayışının her yanı sarmasını, kan, gözyaşı ve birbirini öldürmenin son bulmasını Yüce Allah’tan (cc) niyaz ediyorum.
Türk Sağlık Sen Genel Başkanı
Önder Kahveci