Haberler

Sağlık Çalışanları Şiddet Uygulayanlar Tutuklu Yargılanmalı

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 16,002 defa okundu
Sağlık Çalışanları Şiddet Uygulayanlar Tutuklu Yargılanmalı
GATA Haydarpaşa'da, şuanki ismiyle Sultan Abdülhamid Han Hastanesinde Hasta yakını Üsküdar belediyesinde çalışan Asya Gülbahar isimli şahıs sağlık personeline ağır hakaret ve küfürlerde bunarak tehdit ettiği görüntüler insanı dehşete düşüren cinstendi.

Bir kadının ağzına hiç yakışmayacak küfürler eden ve sağlık personellerini işten attırmakla bile tehdit eden bu sahsın aynı zamanda bir kamu görevlisi olması ise işin vahametini anlatmaya yeterlidir. 
Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği’nde görevli Doç. Dr. Ahmet Oğuz Hasdemir ise asansörde hasta yakınları tarafından saldırıya uğradı. 
Hasta yakınları asansör ikinci kata çıkana kadar Doç. Dr. Hasdemir’i darp ettikleri, 2. katta inen doktoru burada da dövmeye devam ettikleri ve baygınlık geçirene karar vurdukları öğrenildi. Kafatasında darbeye bağlı ezilme, bacağında kırıklar oluşan Doç. Dr. Hasdemir, baygın bir halde hemen acil servise kaldırıldı. Ameliyata alınan Doç. Dr. Hasdemir’in hayati tehlikeyi çok şükür ki atlattı. 
Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde özel sağlık merkezinin acil servisinde görevli doktor, hasta yakını tarafından darp edildi. Saldırıya uğrayan tüm sağlık çalışanı arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. 
Biz artık söylemekten usandık; "Sağlıkta şiddete hayır" diyoruz. Ama şifa dağıtan ellere vefa yerine maalesef şiddet uygulanıyor. 
Sağlık Bakanına açıkça sesleniyorum; Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlar mutlaka tutuklu yargılanmalıdır.  Yasalar ve mevzuatlar uygulanırsa anlam taşırlar. Bu konu Sayın bakan girişimlerde bulunmalıdır. 
Önder Kahveci
Genel Başkan