Haberler

Sağlık Çalışanlarının Sorunları İletildi

/ Eskişehir Yazdır
Bu haber 26,425 defa okundu
Sağlık Çalışanlarının Sorunları İletildi
Türkiye Kamu Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Türk Sağlık Sağlık Sen Eskişehir Şubesi yönetim kurulu, ziyarete gelen AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan’a sorunlarını yazıldığı bir dosya verdiler.

Türk Sağlık  Sen Eskişehir-Bilecik Şubesi Başkanı Hüseyin Kararman  ziyaretten memnun olduklarını belirterek, “Daha önce sağlık çalışanlarının sorunlarını gerek Bakanlığa gerekse milletvekillerine sorunlarımızı iletmiş anlatmıştır. Son yaptığımız basın açıklalmasında da milletvekillerimize çağrıda bulunmuştuk. Çağrımıza yanıt veren  milletvekili sayın Karacan ollmuştur. Duyarlığılığı için kendisine teşekkür ediyoruz' dedi.

Sağlık çalışanlarının sorunlarının başında yıpranma payı, emekliliğe yansıtıllması, 4/ B ve C ‘de çalışan arkadaşların sorunlarını dile getiren Kararman, “Hastanelerde, Toplum Sağlık Merkezlerinde çalışan arkadaşlarımızın sorunları, üniversite hastanelerinde çaışan personelin sorunları ve personel sıkıntısı gibi sorularının yanısıra sağlık çalışanlarının yetersiz ücretleridir.  Özellikle Yıpranma ve ücretler konusunda daha önce Bakanlığa bir dosya gönderilmişti. Sağlık Bakanımızın bir toplantıda  halkın sağlık çalışanlarına yönelik duaların bile yeteceği konusunda sözleri vardı. Biz duanın çok önemli olduğunu biliyoruz. Ancak gittiğimiz market ve bakkallar alışveriş karşısında duaları allmıyorlar yani yeterli olmuyor' şeklinde konuştu.

Şube aşkanı Kararman’dan sorunları içeren dosyayı alan AKP Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, “Türk Sağlık Sen Eskişehir-Bilecik Şubesi’ne ziyaret etmekten yönetim kurulu ve üyelerini tanımaktan mutluyum.  Biz önce Türkiye milletvekili sonra Eskişehir milletvekiliyiz. Bu yüzden bu şehirde yaşanan sıkıntılar bizim için önemlidi. Eğitim ve sağlık konusunda hassas olunması gerekir, sorunların çözümü için çalışmamız gerekir.  Milletvekili olduktan sonra tüm kesimleri  kucaklamak, sorunları paylaşmak ve çözmektir' dedi.

Sağlık çalışanlarının sorunlarını bizzat kendisinin yetkili, etkili  bürokrat ve bakana ileteceğini belirten Karacan, çalışan insanların sorununa çare bulmaya gayret edeceğini ve sağlık çalışaları yöneticileri ile sık sık biraraya geleceklerini sözlerine ekledi.