Haberler

Sağlıklı Yemek Çalışanın Hakkıdır

/ Ankara Üniv Yazdır
Bu haber 18,364 defa okundu
Sağlıklı Yemek Çalışanın Hakkıdır
Türk Sağlık-Sen Üniversiteler Şube Başkanı Alparslan Cenk Kocabaş’ın yaptığı basın açıklamasının metnidir

Değerli Basın Mensupları; 
Yemeği ölçülü yemek ve hazmetmeyi beklemek, bunlar yemek ile ilgili bilimsel tavsiyelerdir. Sağlıklı yaşam içinde önemli bir kriterdir. 
Yemeklerde hijyene dikkat edilmesi ve malzemenin kaliteli olması ise sağlık için zarurettir. 
Fakat bilim yuvası Tıp Fakültemizde fedakârca hizmet üreten çalışanlara verilen yemekler insanın nimetle arasını açacak cinsten ve bunu insan yiyecek be vicdansızlar denilecek türdendir. 
Bu sorunla ilgili defalarca girişimde bulunmamıza, anket sonuçlarını idarenin önüne koymamıza rağmen ne yazık ki çalışanın sağlığı hiçe sayılmıştır. 
Çalışanlar defalarca yemekten kaynaklı sağlık sorunu yaşamışlar ve geçtiğimiz Perşembe günüde öğle yemeğinde çıkan tavuktan zehirlenmişlerdir. Hastanede tedavi altına alınmışlardır. Bu olay artık bardağı taşırmış ve sabır taşını çatlatmıştır. 
Hijyenik olmayan, kalitesiz ve sağlıksız yemek malzemesi gibi sıkıntılar ne zaman çözülecek bilmiyoruz. Çalışanlar bu eziyetin bir an önce sonlandırılmasını ve ağız tadıyla bir öğle yemeği yemek istiyorlar.
Bunu da protesto için bugün idareye kendimiz özenle seçerek aldığımız, sağlıklı civcivleri hediye edeceğiz ve diyeceğiz ki, bunları besleyip büyütün de çalışanlar sağlıklı bir tavuk yesinler. 
Çok merak ediyoruz. Koskoca Tıp Fakültesi Hastanesi çalışanları için sağlık gıda ve yemek malzemesi temini çok zor bir durum mudur? 
Niçin ısrarla sağlıksız yemek malzemeleri çalışanlara dayatılmaktadır? İdare bu soruların cevabını vermeli ve bu durumu bir an önce düzeltmelidir. 
 Kıymetli Basın Mensupları; 
Sağlıklı yemek sağlık çalışanlarının da hakkıdır. İdarede bunu teminle yükümlüdür. 
Çalışanın burnunu tıkayarak, midesi ayaklanmış bir şekilde öğle yemeğini yemek zorunda kalmasını müsaade etmeyeceğiz.
 Bugün simit ayran yiyerek protestoyu gerçekleştiriyoruz.  Sorun çözülmezse tepkimizi değişik yönetmelerle ortaya koyacağız. 
Hepinize Teşekkür Ediyor, Saygılar sunuyorum. 

 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Türk Sağlık-Sen Üniversiteler Şube Başkanı Alparslan Cenk Kocabaş’ın yaptığı basın açıklamasının metnidir Türk Sağlık-Sen Üniversiteler Şube Başkanı Alparslan Cenk Kocabaş’ın yaptığı basın açıklamasının metnidir