Haberler

Sendikacı Arkadaşlarını Fişledi

/ Sosyal Medya Haberleri Yazdır
Bu haber 32,803 defa okundu
Sendikacı Arkadaşlarını Fişledi
Sağlık-Sen Kartepe İlçe Temsilcisi Cemalettin Doğan, aile sağlığı merkezlerinde Cumartesi nöbetine karşı eylem yapan arkadaşları için tutanak tutmuş

İlimizdeki aile sağlığı merkezlerinde Sağlık Bakanlığı tarafından getirilen Cumartesi nöbeti uygulamasına karşı, sendikaların çağrısıyla iş bırakan personelden savunma istendi. Toplum sağlığı sorumlu hekimlikleri tarafından çalışanlardan savunma istenmesi sürecinde bir skandal ortaya çıktı. Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Sağlık-Sen Kartepe İlçe Temsilcisi Cemalettin Doğan’ın nöbet eylemindeki arkadaşlarıyla ilgili tutanak tuttuğu öğrenildi.

İMZASI VAR

Sağlık-Sen ilçe temsilcisi Doğan’ın isminin ve imzasının yer aldığı tutanak, 28 Mart 2015 tarihini taşıyor. Doğan, Rahmiye Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli bir çalışanın işinin başında olmadığını tutanakla tespit etmiş. Cemalettin Doğan’ın tek başına tuttuğu tutanak da tartışma yaratıyor. Çünkü resmi olarak kabul edilebilmesi için bir tutanağın en az iki kişi tarafından tutulması gerekiyor. Aksi takdirde, yazının hukuken tutanak niteliği taşımaması gündeme geliyor.

TUTANAKLAR TARTIŞMALI

Sağlık çalışanları, aile sağlığı merkezlerinde Cumartesi nöbetlerine karşı yıl başından bu yana yürütülen eylemin sendikal bir eylem olduğunu belirterek, savunma istenmesini eleştirdiler. Sağlık çalışanları, tutanakların; tek kişi tarafından tutulması, aile sağlığı merkezlerinin telefonla aranarak kontrol edilmesi, görevlendirme yazılarında valilik oluru bulunmaması ve Sağlık Sen İlçe Temsilcisinin imzası bulunması gerekçeleriyle geçersiz olduğunu belirtiyor.

Kaynak: http://www.bizimkocaeli.com/


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Sağlık-Sen Kartepe İlçe Temsilcisi Cemalettin Doğan, aile sağlığı merkezlerinde Cumartesi nöbetine karşı eylem yapan arkadaşları için tutanak tutmuş