Haberler

Tüm Masum İnsanlar En Kısa Sürede Kurtulsun

/ Türkiye Kamu-Sen Yazdır
Bu haber 13,202 defa okundu
Tüm Masum İnsanlar En Kısa Sürede Kurtulsun
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile, 50 bin kamu çalışanının meslekten ihraç eden ve resmi gazetede yayınlanan 672 sayılı KHK’yi değerlendirdi.

Kararname kapsamına giren ancak FETÖ terör örgütü ile ilgisi bulunmayan çalışanların durumuna dikkat çeken Genel Başkan, “ Bu karara hukuki olarak itiraz hakkı vardır' dedi. 
Sendikalarımızda görevli avukatların konuyla ilgili dava dilekçelerini hazırladıklarını vurgulayan Koncuk, şunları söyledi: 
“Açığa alınan 70 bin memurun 50 bini meslekten çıkarılmıştır. Bunlar içerisinde FETÖ örgütü ile hiç bir ilgisi olmayan insanlar bulunmaktadır.
Bu süreçte, akı karadan ayırmak için ısrarla soruşturma yapılmasını ve savunma hakkı verilmesini istedik, ancak bu yollar takip edilmedi.
Bundan sonra yapılması gereken hukuki süreci takip etmek, gerekirse AİHM’e kadar gitmektir. Umarım tüm masum insanlar en kısa zamanda kurtulsun.
Bu karara hukuki olarak itiraz hakkı vardır. Avukatlarımızın değerlendirmesine göre yürütmeyi durdurma talebi  mümkün değildir. Ancak iptal davası açılacaktır. Allah büyüktür. Meslekten ihraçlarla ilgili dava dilekçesi sendika avukatlarımız tarafından hazırlanmaktadır. Üyelerimiz haftaya şubelerimizden alabilirler.'