Haberler

Türk Sağlık Sen Emekçi Kadınları Unutmadı

/ Manisa Yazdır
Bu haber 28,134 defa okundu
Türk Sağlık Sen Emekçi Kadınları Unutmadı
Kamu Sen’e bağlı Türk Sağlık Sen Manisa Şubesi Kadın Kolları Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle öğretmen evinde bir gece düzenledi.

Türk Sağlık Sen Kadın Kolları olarak kadınların her zaman yanlarında olduklarını belirten başkan Sevgi Erteker, sağlıkçı kadınlar olarak yaşadıkları sıkıntıların çözümü için tüm kadınları hep birlikte olmaya ve sendika üyeliğine davet etti.

Türkiye Kamu-Sen İl Kadın Kolları Başkanı Selma Seğmen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Türk Sağlık Sen Kadın Kolları tarafından organize edilen 8 Mart Kadınlar günü gecesinde sendika üyesi kadınlarla bir araya geldi. Seğmen, başta şehit anneleri olmak üzere tüm kadınların Kadınlar Gününü kutladı.  Kadınları insanlığın devamı için olmazsa olmaz olduğunu vurgulayan Seğmen, “ Geleceğimizi yetiştiren şekillendiren, toplum hayatında ereklerden çok daha zor şartlar altında çalışmak bırakılan kadınlarımızın bu özel günün kutlarken, gelecek yıllarda kadınların hak ettiği değere sahip olmalarını temenni ederim.' dedi.

YASALAR KADINI KORUYAMIYOR!

Son yıllarda kadına şiddetin giderek arttığını hatırlatan Seğmen, "Toplumumuz kadın ve ahlak üzerinden büyük bir travma yaşamaktadır. Mevcut yasalar sorunu çözmede yetersiz kalmaktadır. Toplum suçluların cezasının hapishanedeki diğer suçlular tarafında verilmesini bekleyecek kadar umutsuzluğa düşülmüş hukuka adalete olan güven sarsılmıştır. Yetkilileri bu konuda toplum vicdanını rahatlatacak bir biçimde yeniden ele alması ivedilikle yapılması gereken hayati bir zorunluluk taşımaktadır." şeklinde konuştu.

“KADIN OLMAK AYRICALIKTIR'

‘Kadın olmak ayrıcalık sahibi olmaktır.’ diyen Türk Sağlık Sen Kadın Kolları Başkanı Sevgi Erteker , “Anne olmanın getirdiği büyük kutsallığa sahip olan kadın, sorumluluk sahibi, ailesine yön veren ve gelecek nesilleri yetiştiren kadındır. Kadının yok sayıldığı, çıkarıldığı bir toplum, toplum vasfını taşımayan basit bir topluluktan başka bir şey değildir. Bizler toplum ve çalışma hayatına duyarlı kadın sağlık çalışanları olarak Türk Sağlık Sen çatısı altında onurlu mücadelemizi sürdürmekteyiz. Türk Sağlık Sen’in üreten, çalışan ve yol gösteren sendikacılık anlayışını kendimize düstur kabul ederek kadın çalışanlarımızla beraber hak ve emek arama mücadelesi vermekteyiz. Çalışma hayatında yaşanan sorunların çözümü için kadınlarımıza çok büyük görevler düşmektedir. Türk kadını çözüm için mücadele etmeli sesini duyurmalıdır. Sivil toplumda görev yapan kadınlar Türk kadının ümidi ve temsilcisidir. Kamuda çalışan bayanların sesini duyurabilecekleri yerler şüphesiz sendikalardır. Bu nedenle Türk Sağlık Sen olarak kadınlarımızı mücadelemizde yanımızda görmek istiyoruz.' dedi.

Türk Sağlık Sen Manisa Şubesi Kadın Kolları programa katılan tüm kadınlara bayrak dağıttı. Kadınlar gecede eğlenceye doyarken, hep birlikte onuncu yıl marşını söyleyerek duygu dolu anlar yaşadı. 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Kamu Sen’e bağlı Türk Sağlık Sen Manisa Şubesi Kadın Kolları Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle öğretmen evinde bir gece düzenledi. Kamu Sen’e bağlı Türk Sağlık Sen Manisa Şubesi Kadın Kolları Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle öğretmen evinde bir gece düzenledi. Kamu Sen’e bağlı Türk Sağlık Sen Manisa Şubesi Kadın Kolları Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle öğretmen evinde bir gece düzenledi.