Haberler

Üniversite Öğrencileri İle Bir Araya Geldik

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 13,577 defa okundu
Üniversite Öğrencileri İle Bir Araya Geldik
Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Savunma ve Havacılık Bölümü ULAK Grubu Öğrencilerini Türkiye Kamu-Sen’de ağırladık.

Genel Başkanımız Önder Kahveci ile Genel Başkan Yardımcılarımız İsmail Türk ve Abdurrahman Uysal’ın katıldığı toplantıda öğrencilere  Genel Başkanımız Türkiye’de kamu sendikacılığı hakkında bilgi vererek, değerlendirmelerde bulundu. 

Ülkemizde sivil toplum bilinci yüksek olmadığı ifade eden Genel Başkanımız Önder Kahveci “Türkiye’de sivil toplum bilinci yüksek değil. Batıda neredeyse her mahallede her alanda bir sivil yapılanma var. Fakat bizde hem sendikal bilinç hem sivil toplum bilinci yeterli değil. Halbuki sivil toplum ne kadar desteklenirse o kadar başarılı olunur' dedi.

Türkiye Kamu-Sen hakkında da öğrencilere bilgi veren Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Türkiye Kamu-sen herşeyden önce milli bir kuruluştur. Millet ve memleket meselesi bizim için daime önceliklidir. Sınırlarımıza baktığımızda vatansız kalmanın ne denli büyük acılara neden olduğunu görüyoruz. Bir vatanınız yoksa ne sendikacılığın ne sivil toplumun ne de başka birşeyin anlamı olmaz. Biz önce ülkemiz deriz bu konuda sağlam bir irademiz vardır. Türkiye Kamu-Sen’in temel prensibi budur.' dedi. 

Genel Başkanımız Önder Kahveci genç üniversitelilere eğitim ve ardından karşılaşacakları çalışma hayatında başarılar dileyerek sözlerini tamamladı. 

ULAK Başkanı Mehmet Alp’te yaptığı teşekkür konuşmasında Kamu sendikacılığı hakkında bilgi sahibi olduklarını ve Türkiye Kamu-Sen’i tanıdıklarını belirterek, Genel başkanımıza teşekkür etti.  


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Savunma ve Havacılık Bölümü ULAK Grubu Öğrencilerini Türkiye Kamu-Sen’de ağırladık. Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Savunma ve Havacılık Bölümü ULAK Grubu Öğrencilerini Türkiye Kamu-Sen’de ağırladık.