Haberler

Vatansever Türk Aydınları Bildirisini Destekliyoruz

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 32,651 defa okundu
Vatansever Türk Aydınları Bildirisini Destekliyoruz
TÜRK SAĞLIK-SEN GENEL MERKEZİ OLARAK; VATANSEVER TÜRK AYDINLARI BİLDİRİSİNİ DESTEKLİYOR VE TÜM AKADEMİSYENLERİMİZİN, ŞUBELERİMİZİN VE ÜYELERİMİZİN AŞAĞIDAKİ BİLDİRİYİ DUYURMALARINI İSTİYORUZ. BİLDİRİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR, BİLDİRİYE İMZALARIYLA DESTEK VERMEK İSTEYEN AKADEMİSYENLER AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK İMZA VEREBİLİRLER. (BİLDİRİYE AKADEMİK KADROLAR, ÖĞRETİM ÜYELERİ, ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ, ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİ, DOKTOR VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİ İMZA VEREBİLİRLER)

"Türk milleti ve devleti, tarihimizdeki en ağır saldırılardan biriyle yüz yüzedir. Türk milletinin birliğini ve Türk devletinin bekasını yürekten savunanların, çözülmeye yol açacağını ikaz ve ihtar ettiği “Çözüm Süreci' boyunca şımartılan PKK terör örgütü, şehir ve mahallelerimizi işgale teşebbüs cüretini göstererek milli varlık ve birliğimize açıkça meydan okuyor. Gün geçmiyor ki, Anadolu'daki sıvasız evlere şehadet haberlerinin ateşi düşmesin. Milletçe her gün kurşunlanıyor, her gün katlediliyoruz. Ancak saldırılar yalnızca güvenlik güçlerimizin, masum vatandaşlarımızın tertemiz sinelerini hedef almıyor; eli kanlı canileri daha da coşturmak için seferber edilen propaganda çarkı, yalanlarını pervasızca kusuyor. Akademik unvanlarını Türk milleti ve devletine duydukları ideolojik kinin paravanı haline getiren kesimlerin yayınladığı örgüt bildirisi, bu taarruzun daha da hız kazanarak devam edeceğini gösteriyor. İçinde tek doğru cümle bulunmayan iftira manifestosu, üniversite tarihimize sürülmüş kapkaranlık bir lekedir. Bu zevatlar arasında yer alan bazı kişilerin daha düne kadar, sözde çözüm sürecinde devleti yönetenlerin aklına danıştıkları 'AKİL' kişiler oluşu da bir ibret vesikası olarak tarihe geçecektir. "Barış" gibi ilkeleri, terörü mazur ve meşru göstermek arzusuyla kirli namlulara sürenler, öncelikle insanlığın ulvi değerlerini katlediyorlar.
Türk aydınları olarak terör örgütü ve işbirlikçilerinin hain saldırılarını lanetliyor, bölge halkının refah ve huzurunu temin ile ülkemizin birlik ve beraberliğini korumak için hukukun çizdiği çerçevede azami hassasiyetle yürütülen mücadeleyi desteklediğimizi ilan ediyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki, teröre karşı milletçe yürek yüreğe sergileyeceğimiz güçlü dayanışma, ufkumuzda biriken kara bulutları dağıtmaya yetecektir. Cenab-ı Allah'ın izniyle bu ateş çemberinin de parçalandığını göreceğiz. Yeter ki devletimizi yönetenler, ihanet pusularında mücadele azimlerini yitirmesin, bir daha asla, terör örgütü ve uzantılarıyla bir çözüm arayışına girmesinler.

"BİLDİRİYİ DESTEKLİYOR VE İMZA VERİYORUM DİYORSANIZ LİNKTEKİ FORMU DOLDURUNU
BİLDİRİ İÇİN TIKLAYINIZ