Haberler

Yök Başkanvekili Kapucuoğlu’nu Ziyaret Ettik

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 51,783 defa okundu
Yök Başkanvekili Kapucuoğlu’nu Ziyaret Ettik
Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Yusuf Alan, İsmail Türk ve Ümit Turhan ile birlikte YÖK Başkanvekilliğine atanan Prof. Dr. Safa Kapıcıoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette Genel Başkanımız YÖK Başkanvekilliğine atanan Sayın Kapıcıoğlu’nu tebrik etti. Genel Başkanımız Sağlık Bakanlığı’nda üst düzey yöneticilik yapmış birisi olarak YÖK’te görev almalarının kendilerini memnun ettiğini kaydetti. Üniversite Hastaneleri çalışanları başta olmak üzere sağlık çalışanlarının kendisinden beklentileri olduğunu belirtti. 

Lisans Tamamlama Bakanlıkta Bize Nasip Oldu. YÖK’te de Bize Nasip Olacak Gibi Görünüyor

Ziyarette Genel Başkanımız Tüm sağlık çalışanlarının beklediği lisans tamamlamanın bir an önce hayata geçirilmesini isteyerek “ İlk lisans tamamlamada Bakanlıkta siz vardınız. İkincisinde de YÖK’te bu imzayı atmanızı umut ediyoruz” dedi.

YÖK Başkanvekili Safa Kapıcıoğlu ise “Sağlık Eğitim Genel Müdürü olarak Bakanlıkta benim döneminde ilk lisans tamamlamayı hayata geçirmiştik. Şimdi de YÖK’te ki görevimizle ikincisini de gerçekleştirmek bize nasip olacak gibi görünüyor. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sorunsuz ve sıkıntısız bir lisans tamamlamayı hayata geçirmek istiyoruz.” dedi. 

Üniversite Hastanelerinin Sorunlarını Çözmek İstiyoruz

Genel Başkanımız Üniversite hastanelerinin mali kriz içinde olduğunu belirterek 4/B’den kadroya geçenlerin maaşlarının genel bütçeden ödenmesi gibi Mali krizi aşacak bazı uygulamaların hayata geçirilmesini, personel eksikliğinin giderilmesi ve çalışanların taleplerinin karşılanmasını istedi. 

Genel Başkanımız Üniversite hastanelerinde çalışanların döner sermayelerinin arttırılması, döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması, Görevde yükselme sınavlarının rutin bir sisteme bağlanarak tüm üniversitelerde belirli zamanlarda yapılması  gibi taleplerinin de hayata geçirilmesini beklediklerini kaydetti. 

Sayın Kapıcıoğlu ise konu ile ilgili olarak “ Bu konuları biliyor ve sıkıntıları görüyoruz. Çalışma yapacağız. Üniversite Hastanelerinin sorunları ile ilgileneceğim. YÖK’te bu sorunları çözüme kavuşturmak amacıyla görev aldım” dedi. 

Çalışanlarda Rektörlük Seçiminde Oy Kullansın

Genel Başkanımız ayrıca rektörlük seçiminde öğretim üyelerinin yanında çalışanların da oy kullanması gibi bir talepleri olduğunu ifade ederek bunun hayata geçmesi gerektiğini kaydetti. Safa Kapıcıoğlu ise bunu olumlu ve uygulanabilir bir teklif olarak gördüğünü belirtti. 

Genel Başkanımız ayrıca Ocak ayında gerçekleştirdiğimiz ve Üniversite Şube Başkanlarımız ve üniversitelerde görevli temsilcilerimizin katıldığı “Üniversite Hastaneleri Değerlendirme Toplantısı” sonuç raporunu YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Safa Kapıcıoğlu’na sundu. 

 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Yusuf Alan, İsmail Türk ve Ümit Turhan ile birlikte YÖK Başkanvekilliğine atanan Prof. Dr. Safa Kapıcıoğlu’nu ziyaret etti. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Yusuf Alan, İsmail Türk ve Ümit Turhan ile birlikte YÖK Başkanvekilliğine atanan Prof. Dr. Safa Kapıcıoğlu’nu ziyaret etti.